REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Hydrofory wypełnione… papierosami

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce ujawnili w trakcie kontroli drogowej nielegalne papierosy warte ponad 61 tys. złotych. Towar ukryty był w… zbiornikach hydroforowych.

Nielegalne papierosy zostały ujawnione 2 lipca, w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Orły k. Przemyśla. Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce, wytypowali do kontroli pojazd typu bus na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca, 44-letni obywatel Polski przewoził w części ładunkowej osiem 100-litrowych zbiorników hydroforowych, w których jak się okazało ukryte były papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości przekraczającej 4400 paczek. Obywatel Polski usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z Kodeksu karno-skarbowego oraz został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów. Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W pierwszej połowie 2018 roku, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami nielegalne papierosy warte prawie 14 mln złotych.

BiOSG

04-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)