REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Hydrofory wypełnione… papierosami

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce ujawnili w trakcie kontroli drogowej nielegalne papierosy warte ponad 61 tys. złotych. Towar ukryty był w… zbiornikach hydroforowych.

Nielegalne papierosy zostały ujawnione 2 lipca, w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Orły k. Przemyśla. Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce, wytypowali do kontroli pojazd typu bus na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca, 44-letni obywatel Polski przewoził w części ładunkowej osiem 100-litrowych zbiorników hydroforowych, w których jak się okazało ukryte były papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości przekraczającej 4400 paczek. Obywatel Polski usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z Kodeksu karno-skarbowego oraz został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów. Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W pierwszej połowie 2018 roku, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami nielegalne papierosy warte prawie 14 mln złotych.

BiOSG

04-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)