REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Nielegalna amunicja. „Wywęszył” ją Camel

GRANICA / PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Korczowej pies służbowy Camel – wyszkolony do wykrywania broni i materiałów wybuchowych, „wywęszył” w samochodzie wyjeżdżającym na Ukrainę 3 sztuki nabojów o kalibrze 9 mm. Kierowca nie posiadał odpowiedniego zezwolenia na przewóz amunicji. Zapłacił grzywnę.

Na przejściu granicznym w Korczowej (podkarpackie), w trakcie prowadzonej przez Straż Graniczną kontroli pojazdów opuszczających Polskę, Camel – pies służbowy od wyszukiwania materiałów wybuchowych „wykrył” w mercedesie 3 sztuki amunicji (kaliber 9 mm). Amunicja znajdowała się w podłokietniku od strony kierowcy. Pojazdem kierował ob. Turcji.

42-latek nie zgłosił amunicji do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do legalnego ich wywozu z Polski. Mężczyzna twierdził, że naboje nie są jego własnością i nie wie skąd pochodzą.

Został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Dobrowolnie poddał się karze i uiścił grzywnę w kwocie 200 zł.

Naboje zabezpieczono do wszczętej sprawy karnej.

Jeszcze tego samego dnia, obywatel Turcji został zwolniony i wyjechał na Ukrainę.

Od początku bieżącego roku (2018), odnotowano 14 przypadków usiłowania przewiezienia bez zezwolenia przez granicę polsko-ukraińską na Podkarpaciu broni i amunicji.

 

źródło: BiOSG

17-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)