REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Ukraińcy konduktorzy przyłapani na przemycie

W trakcie kontroli granicznej międzynarodowego pociągu relacji Odessa-Przemyśl, funkcjonariusze SG z placówki w Medyce ujawnili przemyt papierosów. Procederem trudniła się ukraińska obsługa pociągu.

W ostatnich tygodniach strażnicy graniczny z placówki z Medyki ujawnili dwa przypadki przemytu, którego sprawcami byli konduktorzy międzynarodowego pociągu relacji Odessa-Przemyśl.

W pierwsze zdarzenie z 28 sierpnia zaangażowanych było pięciu członków obsługi pociągu – czterech mężczyzn oraz kobieta w wieku 24 – 56 lat. W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli, że cudzoziemcy próbują oddalić się od składu wraz z dużymi pakunkami. Jak się okazało, było w nich ok. 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych.

Podobne zdarzenie ujawniono niespełna tydzień później. 6 września, w trakcie kontroli granicznej pociągu tej samej relacji, strażnicy graniczni zatrzymali trzy kobiety z obsługi, które również próbowały wynieść torby wypełnione papierosami (ok. 700 paczek).

W obu przypadkach, przyłapani na przemycie pracownicy ukraińskich kolei złożyli wyjaśnienia, przyznali się do winy oraz dobrowolnie poddali się odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Straż Graniczna wydała cudzoziemcom decyzje o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę wraz z zakazami wjazdu na terytorium państw Schengen przez okres 1 roku.

BiOSG

12-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)