REKLAMA
REKLAMA

Grzywna i zakazy stadionowe dla kibiców. Robili zamieszanie podczas meczu Polonii ze Stalą

PRZEMYŚL, SANOK / PODKARPACIE. W sobotę przemyscy policjanci, w związku z meczem piłki nożnej, który rozegrany został pomiędzy drużynami Polonia Przemyśl i Ekoball Stal Sanok, zatrzymali czterech mężczyzn. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Przemyślu, za niewykonanie polecenia służb porządkowych oraz wykrzykiwanie słów wulgarnych, zostali skazani na grzywnę w kwocie 2500 złotych każdy oraz 3 lata zakazu udziału w imprezach masowych z udziałem klubów MKS Polonia lub Ekoball Stal Sanok.

W sobotnie popołudnie przemyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z garnizonu podkarpackiego, zabezpieczali miasto podczas meczu piłki nożnej. Na stadionie sportowym, na którym odbywało się spotkanie pomiędzy drużynami Polonia Przemyśl i Eskoball Stal Sanok, doszło do naruszenia prawa przez kibiców obydwu drużyn. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji osób, które naruszyły porządek prawny. Za złamanie przepisów kodeksu wykroczeń z art. 51 grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5000 złotych. W tym przypadku sąd orzeka środek karny zakazu wstępu na imprezę masową na okres od 2 do 6 lat.

Podczas spotkania policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy nie stosowali się do poleceń wydawanych przez służby porządkowe organizatora imprezy oraz wykrzykiwali słowa wulgarne, czym zakłócili porządek publiczny. Mężczyźni w wieku od 27 do 37 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Wobec sprawców zastosowano postępowanie w trybie przyspieszonym i wyrokiem Sądu Rejonowego w Przemyślu zostali skazani na grzywnę w kwocie 2500 złotych każdy oraz 3 lata zakazu udziału w imprezach masowych klubów Polonia Przemyśl lub Ekoball Stal Sanok.

foto-tomasz-sowaimg_4394

Zdjęcie poglądowe, foto: Tomasz Sowa

mf/KWP

11-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)