REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA / HOKEJ: Peter Bartosz znów w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Ciarko KH 58 Sanok poinformował na swojej stronie, że w nadchodzącym sezonie barw naszego klubu będzie bronił słowacki napastnik Peter Bartosz.

Peter Bartosz to napastnik, prawoskrzydłowy lub środkowy. W reprezentacji Słowacji rozegrał 92 spotkania, w których zdobył 23 gole. Słowak grał w Sanoku w sezonie 2012 / 2013. W sumie wystąpił w 49 spotkaniach, w których zdobył 53 punkty, za 26 bramek i 27 asyst.

W długiej karierze warto odnotować, że zagrał m.in w najbardziej prestiżowej lidze NHL (Minnesota Wild).

W poprzednim sezonie występował w MHK Humenne.

Pomysł na zaangażowanie zawodnika został zaakceptowany przez trenerów, włodarzy klubu jak i głównego sponsora.

Staraliśmy się znaleźć zawodnika, który mógłby zastąpić Macieja Mermera, zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i pod względem charakteru. Innymi słowy, aby do zespołu dołączyła osobowość. Taką z pewnością jest Peter Bartosz. Negocjacje były długie, zawodnik szczegółowo wypytywał o charakterystykę poszczególnych zawodników i sposób budowania zespołu na ten sezon. Cieszymy się, że Peter będzie grał dla Sanoka – mówi Jakub Górski, prezes Ciarko KH 58 Sanok.

Jak dowiadujemy się w klubie, zawodnik będzie dojeżdżał na same mecze. Taki model stosowany jest w innych czołowych drużynach II ligi słowackiej w kontekście klasowych, doświadczonych graczy. W podobnym systemie, Bartosz funkcjonował przed rokiem w ekipie z Humennego, która jak pamiętamy wygrała całe rozgrywki. W tej samej drużynie grał również inny hokeista, dobrze znany w Sanoku – Zoltan Kubat.

red.
foto: Tomasz Sowa / archiwum Esanok.pl

19-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.