REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ponad 70 wyremontowanych ulic (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Ponad 50 mln zł zainwestowano w remonty dróg w Sanoku w ostatnich czterech latach. To ponad 70 ulic, które doczekały się nowej nawierzchni asfaltowej, chodników i kanalizacji.

Jednym z priorytetów burmistrza Tadeusza Pióro, po objęciu stanowiska końcem 2014 roku, był remont dróg osiedlowych. Wiele z nich wymaga remontu, stąd tak duże nakłady pieniężne na te inwestycje. Dla porównania w latach 2010-2014 na modernizację dróg przeznaczono niecałe 17 mln zł. W tej kadencji jest to ponad 50 mln zł, nie licząc 140 milionowej inwestycji jaką jest budowa obwodnicy Sanoka.

Remonty dróg dotyczyły następujących ulic:

  • w dzielnicy Dąbrówka: Didura, Zamenhofa, Norwida, Kasprowicza, Staffa, Prusa, Ustronie, Leszczynowa, Małopolska, Kujawska, Zaleskiego, Podlaska, Jarzębinowa, Asnyka, Batalionów Chłopskich, Słuszkiewicza;
  • w dzielnicy Wójtostwo: Armii Krajowej, Sadowa, Cegielniana, Młynarska, Kwiatowa, Jodłowa, Rybickiego, Gajowa i Modrzewiowa;
  • w dzielnicy Zatorze: Jezierskiego, Głowackiego, Kenara, Płowiecka, Sielska, Polna, Stawiska (chodnik);
  • w dzielnicy Śródmieście: Gieli, Grunwaldzka, Żwirki i Wigury, Jasna, Wiejska, Boczna, Rymanowska, Polna, Modrzewskiego. Lenartowicza, Sanowa (chodnik), Daszyńskiego (chodnik, wspólnie z powiatem);
  • dzielnicy Błonie: Kochanowskiego, Prugara Ketlinga, Aleja Wojska Polskiego, Reja, Podgórze (wspólnie z powiatem);
  • w dzielnicy Posada: Łany, Rzemieślnicza, Kołłątaja, Leśna, Rysia, Kawczyńskiego, Beksińskiego (zatoczka);
  • w dzielnicy Olchowce: Wyspiańskiego, Witkiewicza, Królowej Jadwigi, Batorego, Malownicza, Narożna, Okrężna, Kasztelańska, Szewska i Zagłoby (kanalizacja).

Remonty prowadzone były również na drogach krajowych, gdzie inwestorem była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dotyczyły one ulic: Królowej Bony, Przemyska, Lwowska, Kolejowa, Lipińskiego i wkrótce ul. Dworcowa. Niebawem rozpoczną się remonty na ulicach: Hetmańska, Słowicza, Turystyczna, Orzeszkowej, Słuszkiewicza i Łany.

Prowadzone remonty są realizowane według przyjętej strategii, opracowanej w ten sposób, aby jak największa ilość mieszkańców mogła cieszyć się z wyremontowanej drogi. Podczas spotkań burmistrza z mieszkańcami poszczególnych dzielnic został przedstawiony program kontynuacji remontów, dzięki któremu przy utrzymaniu dotychczasowego tempa w ciągu 5 lat zostaną wyremontowane wszystkie drogi osiedlowe w Sanoku, wymagające remontu.

UM Sanok

19-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: