REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Dziurawe opony i kłopot z dojazdem do domów.” Mieszkańcy skarżą się na objazd na Konopnickiej (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkańcy Płowiec i Stróży Małych skarżą się na objazd na ul. Konopnickiej, który zrobiono z uwagi na prace przy budowie obwodnicy Sanoka. – Duże, ostre kruszywo niszczy opony w samochodach. Trudno tamtędy przejść, nie mówić o jeździe wózkiem z dzieckiem – piszą do redakcji.

 

Jak informuje jeden z mieszkańców, objazd stał się swego rodzaju uciążliwością dla osób mieszkającyh w okolicy Płowiec i Stróży Małych.

– Ulica Konopnickiej na całej długości ma nawierzchnię bitumiczną, w związku z tym tymczasowy objazd powinien odbywać się również po nawierzchni bitumicznej. Koszt wykonania takiej nawierzchni na objeździe jest niewspółmiernie mały do ewentualnych szkód jakie mogą wyrządzić tam ostre kamienie, w głównej mierze chodzi o opony naszych samochodów. Mieszkańcy już się skarżą, że ponoszą straty i są zmuszeni je wymieniać – wyjaśnia Internauta.

To nie pierwsze zgłoszenie do naszej redakcji w tej sprawie. Sprawdziliśmy jak wygląda ta sytuacja, na początek zwróciliśmy się do Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

Jest to plac budowy obwodnicy Sanoka w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  oddział w Rzeszowie i tutaj odpowiada kierownik budowy za tę budowę. Głównym wykonawcą jest firma MAX BÖGL Polska, natomiast między innymi za bezpieczeństwo w obrębie skrzyżowań z drogami publicznymi, w tym także powiatowymi, odpowiada dyrektor kontraktu – poinformował nas Wojciech Naparła, dyrektor sanockiego PZD.

Rzeczywiście, oyrzymaliśmy telefon w sprawie tego objazdu – mówi  Damian Delikat, zastępca dyrektora kontraktu MAX BÖGL Polska. – Jest to słuszna uwaga. Mieliśmy w planie uzupełnienie grubego kruszywa drobniejszym. Nawierzchnia w tamtym miejscu istotnie wymaga poprawy. Z pewnością zrobimy to do końca przyszłego tygodnia. Jeśli nadal będą jakieś interwencje, będziemy na nie odpowiadać albo rozmawiać i starać się rozwiązać problem – dodaje nasz rozmówca.

Podkreśla, że objazd jest niezbędny do wykonania obwodnicy.

Został wykonany zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu. Będzie funkcjonował przez około cztery miesiące, natomiast termin ten może ulec wydłużeniu z uwagi na warunki atmosferyczne. W tym czasie na pewno ta droga będzie utrzymywana – kwituje Damian Delikat.

 

foto: materiały nadesłane

16-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)