REKLAMA
Życzenia P. Uruski

Komendant sanockiej straży pożarnej zakończył czynną służbę w strukturach formacji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dotychczasowy Komendant Powiatowy PSP w Sanoku st. bryg. mgr inż. Krzysztof Dżugan z dniem 31 stycznia zakończył czynną służbę w strukturach straży pożarnej.

Krzysztof Dżugan służbę pożarniczą rozpoczął w 1988 r. jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. W 1990 r. ukończył Szkołę Chorążych i rozpoczął z dniem 1 sierpnia 1990 r. służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Sanoku na stanowisku dowódcy sekcji. W kolejnych latach służby w podziale bojowym sanockiej jednostki zajmował stanowiska: specjalisty ratownika, dowódcy zastępu.

Równocześnie z rozpoczęciem pracy w sanockiej komendzie został skierowany do odbycia studiów w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1994 r. uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa oraz awans na pierwszy stopień oficerski – młodszego kapitana.

Z dniem 1 czerwca 1994 r. został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany, a w następnych latach na stanowiska: oficera do spraw operacyjnych oraz dowódcę JRG.

11

Z dniem 1 maja 1999 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku. W między czasie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe – ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, a w późniejszym okresie studia podyplomowe w zakresie zarządzania dla kierowników służb mundurowych.

Z dniem 3 stycznia 2006 r. został powołany przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku. Swoje obowiązki wykonywał na tym stanowisku przez 12 lat tj. do dnia 31 stycznia 2018 r.

W okresie służby na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku doprowadził do pozyskania 12 nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych i operacyjnych służących w sanockiej komendzie. Ponadto doprowadził do pozyskania nowych urządzeń i sprzętu służącego bezpieczeństwu publicznemu w powiecie sanockim.

W 2010 r. dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony st. bryg. Krzysztofa Dżugana została włączona do struktur KSRG ostatnia w powiecie jednostka OSP Komańcza.

W 2012 r. pod jego kierownictwem zorganizowane zostały pierwsze w powiecie sanockim międzypowiatowe ćwiczenia „Sanok 2012”. W następnych latach zrealizowano cykl konferencji przy współpracy z PWSZ w Sanoku, które kończyły się ćwiczeniami „Sieniawa 2013” „Arłamów 2014”. W 2015 r. zorganizowano na terenie powiatu sanockiego pierwsze i ostatnie na tak dużą skalę wspólne z PGNiG ćwiczenia z udziałem gazu skroplonego LNG.

Realizując przedsięwzięcia wspólnie z gminą Zagórz doprowadził do nawiązania współpracy ze strażakami Lwowskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa.

W czasie wieloletniej służby był wielokrotnie nagradzany i odznaczany:

  • Brązowym Krzyżem Zasługi.
  • Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.
  • Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.
  • Złotym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.
  • Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.
  • Srebrną Odznaką za Zasługi w Pracy Penitencjarnej.

źródło: KP PSP Sanok
foto: KP PSP Sanok

09-03-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

wada 2018-03-09 14:53:16
0 0
Dobra zmiana czyści stołki?
Ciekawe 2018-03-09 15:06:14
0 0
A kogo on tam Penitencjarował w straży
Dddddddddd2018-03-09 18:44:31
0 0
Serdeczne gratulacje służyć straży to zaszczyt!!!!!
TOMI-682018-03-09 18:53:52
0 0
Panie KOMENDANCIE SZACUN!! pIsOWSKA DOBRA ZMIANA KOŃCZY WSZYSTKICH. Przyjdzie czas , że PiS-owską dobra zmianę skończą inni !!!!!!! AMEN !!!!!!