REKLAMA
REKLAMA

Komendant sanockiej straży pożarnej zakończył czynną służbę w strukturach formacji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dotychczasowy Komendant Powiatowy PSP w Sanoku st. bryg. mgr inż. Krzysztof Dżugan z dniem 31 stycznia zakończył czynną służbę w strukturach straży pożarnej.

Krzysztof Dżugan służbę pożarniczą rozpoczął w 1988 r. jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. W 1990 r. ukończył Szkołę Chorążych i rozpoczął z dniem 1 sierpnia 1990 r. służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Sanoku na stanowisku dowódcy sekcji. W kolejnych latach służby w podziale bojowym sanockiej jednostki zajmował stanowiska: specjalisty ratownika, dowódcy zastępu.

Równocześnie z rozpoczęciem pracy w sanockiej komendzie został skierowany do odbycia studiów w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1994 r. uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa oraz awans na pierwszy stopień oficerski – młodszego kapitana.

Z dniem 1 czerwca 1994 r. został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany, a w następnych latach na stanowiska: oficera do spraw operacyjnych oraz dowódcę JRG.

11

Z dniem 1 maja 1999 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku. W między czasie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe – ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, a w późniejszym okresie studia podyplomowe w zakresie zarządzania dla kierowników służb mundurowych.

Z dniem 3 stycznia 2006 r. został powołany przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku. Swoje obowiązki wykonywał na tym stanowisku przez 12 lat tj. do dnia 31 stycznia 2018 r.

W okresie służby na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku doprowadził do pozyskania 12 nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych i operacyjnych służących w sanockiej komendzie. Ponadto doprowadził do pozyskania nowych urządzeń i sprzętu służącego bezpieczeństwu publicznemu w powiecie sanockim.

W 2010 r. dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony st. bryg. Krzysztofa Dżugana została włączona do struktur KSRG ostatnia w powiecie jednostka OSP Komańcza.

W 2012 r. pod jego kierownictwem zorganizowane zostały pierwsze w powiecie sanockim międzypowiatowe ćwiczenia „Sanok 2012”. W następnych latach zrealizowano cykl konferencji przy współpracy z PWSZ w Sanoku, które kończyły się ćwiczeniami „Sieniawa 2013” „Arłamów 2014”. W 2015 r. zorganizowano na terenie powiatu sanockiego pierwsze i ostatnie na tak dużą skalę wspólne z PGNiG ćwiczenia z udziałem gazu skroplonego LNG.

Realizując przedsięwzięcia wspólnie z gminą Zagórz doprowadził do nawiązania współpracy ze strażakami Lwowskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa.

W czasie wieloletniej służby był wielokrotnie nagradzany i odznaczany:

  • Brązowym Krzyżem Zasługi.
  • Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.
  • Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.
  • Złotym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.
  • Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.
  • Srebrną Odznaką za Zasługi w Pracy Penitencjarnej.

źródło: KP PSP Sanok
foto: KP PSP Sanok

09-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)