REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Pijany staranował samochody i uciekł. Do tego złodzieje telefonów, konfitur i pisanek

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci interweniowali podczas zdarzeń drogowych. Dwóch kierujących po alkoholu wsiadło za kółko i spowodowało kolizję. Zgłoszono także kilka kradzieży telefonów, przetworów oraz pisanek.

Telefoniczne groźby

39-latka zawiadomiła policję, że znany jej mężczyzna telefonicznie kierował pod jej adresem groźby pozbawienia życia i zdrowia. Słowa te wzbudziły u kobiety realną, uzasadnioną obawę ich spełnienia.

Oblał pojazd, zniszczył lakier

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca oblał jakąś substancją jego opla. Spowodowało to straty w wysokości 600 zł.

Nietrzeźwi kierowcy 

W Nowosielcach policjanci ujawnili kierującego daewoo, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. 49-latek z powiatu krośnieńskiego miał prawie 0,8 promila w wydychanym powietrzu.

27-latek w nocy w Zarszynie kierował samochodem osobowym marki Opel znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało, że miał 0,4 promila w wydychanym powietrzu. Na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków i wjechał do przydrożnego rowu, przewracając pojazd na dach. Kierujący jechał sam, nie doznał żadnych obrażeń ciała. Z uwagi na oddalenie się z miejsca zdarzenia i podejrzenie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci na ulicy Lipińskiego w Sanoku  ujawnili kierującego osobówką, który był nietrzeźwy. 41-latek miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponownie w Nowosielcach zatrzymano do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Okazało się, że mężczyzna ma 0,6 promila alkoholu w organizmie.

W Woli Piotrowej kierujący na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wjechał do rowu, a następnie przewrócił pojazd na dach i oddalił się z miejsca zdarzenia. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 23-latek miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na oddalenie się i podejrzenie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Pobicie w drodze do domu

27-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że w czasie powrotu do miejsca zamieszkania został zaatakowany i pobity przez nieznanych mu mężczyzn. Zgłaszający doznał urazu klatki piersiowej oraz głowy.

Złodziej w autobusie

Mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że w trakcie przejazdu autobusem złodziej ukradł jej z torebki portfel. W środku było 250 zł oraz dokumenty.

Pijany staranował dwa pojazdy i uciekł

Kierujący samochodem marki Opel prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i najechał na dwa zaparkowane pojazdy marki Mercedes i Citroen powodując ich uszkodzenie. Kierujący i pasażer pojazdu po zdarzeniu oddalili się z miejsca, pozostawiając pojazd. Po penetracji terenu przyległego policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn. Został on osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Miał 1,6 promila w wydychanym powietrzu.

Złodziej przetworów i pisanek

67-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że złodziej po otwarciu kłódki, prawdopodobnie dopasowanym kluczem, z drewnianej szafy stojącej na korytarzu kamienicy zabrał słoiki z przetworami oraz pisanki. Straty oszacowano na kwotę 120 zł.

Ukradł telefon. Wpadł w ręce policji

70-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że nieznany jej mężczyzna przywłaszczył należący do niej telefon komórkowy wartości ponad 1600 zł. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili sprawcę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Odzyskany telefon zwrócono właścicielce.

Mieszkaniec powiat sanockiego zawiadomił, że złodziej w nieustalonych okolicznościach zabrał jego telefon komórkowy marki SONY wartości 450 zł.

Ukradli fiata. Złapano ich w Trepczy

Z ulicy Dembowskego skradziono fiata, wartego 1000 złotych. Samochód znajdował się na parkingu przyblokowym. W środku znajdowały się dokumenty. W wyniku podjętych czynności policjanci w miejscowości Trepcza odnaleźli uszkodzony pojazd. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn.

źródło: KPP Sanok

01-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)