REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Znieważał policjantów i groził im, miał prawie 2 promile. Kradzież z szafki hotelowej i amatorzy jazdy na „podwójnym gazie”

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci interweniowali na drogach powiatu, głównie przy nietrzeźwych kierowcach. Zgłoszono także kilka kradzieży, a jeden z kierujących groził funkcjonariuszom i stosował wobec nich przemoc.

Chciał użyć cudzej karty. Nie było środków…

20-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że nieznany jej sprawca przy użyciu danych jej karty bankomatowej usiłował kupić 30 dniowy abonament usługi internetowej. To mu się nie udało z powodu braku środków na koncie. Transakcja została więc anulowana.

Włamanie do domku letniskowego

40-latek zawiadomił policje o włamaniu do domku letniskowego. Złodziej wszedł do środka, a następnie z jego wnętrza zabrał modem internetowy LTE z kartą SIM. W trakcie dalszych czynności ujawniono, że z belki zewnętrznej konstrukcji domku została również skradziona kamera wraz z kartą pamięci. Łączna suma strat spowodowana działaniem sprawcy wyniosła około 1200 zł na szkodę zawiadamiającego.

Znieważył policjantów. Miał blisko 2 promile!

43-latek z powiatu sanockiego znieważył słowami wulgarnymi funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna kierował citroenem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący w trakcie interwencji wypowiadał groźby bezprawne i stosował przemoc fizyczną wobec policjantów, w celu uniemożliwienia przeprowadzenia interwencji, chcąc zmusić funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Z szafki hotelowej zniknęły dolary

26-latek czasowo zamieszkały w Sanoku, zawiadomił, że z szafki w hotelu pracowniczym (niezabezpieczonej i wolnostojącej) złodziej ukradł 200 dolarów.

Na „podwójnym gazie”

Policjanci w trakcie realizacji czynności służbowych ujawnili i zatrzymali kierującego volvo. Mężczyznę poddano badaniu na stan trzeźwości. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Odrzechowej przy ulicy Słonecznej policjanci skontrolowali kierującego volkswagenem. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu.

W Markowcach 45-latek kierujący samochodem marki VW był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 12.01.2019 r. wydany przez Sąd Rejonowy w Sanoku.

Ukradł nawóz z pola

66-letni mężczyzna zawiadomił, że nieznany mu sprawca ukradł pozostawiony przez zgłaszającego na polu ornym nawóz, w dwóch pojemnikach, o wadze 500-600 kg każdy. Straty oszacowano na kwotę około 2000 złotych.

Ukradli chłopakowi telefon

42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca z plecaka pozostawionego przez jego syna przy boisku sportowym, ukradł telefon komórkowy marki LG wartości około 700 złotych.

policja

źródło: KPP Sanok

02-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)