REKLAMA
REKLAMA

MRZYGŁÓD: Pierwszy Klub Senior+ w gminie Sanok otwarty (FOTO)

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. 15 listopada 2018 roku dokonano uroczystego otwarcia Klubu Senior + w Mrzygłodzie. W uroczystości udział wzięli: ks. Paweł Pelc, Anna Hałas Wójt Gminy Sanok, Edyta Dziadosz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, seniorzy oraz wszystkie osoby zaangażowane w utworzenie tak wspaniałego miejsca spotkań dla seniorów. Po poświęceniu pomieszczeń klubu Pani Wójt w asyście najstarszej seniorki dokonała uroczystego przecięcia wstęgi. Kolejno zgromadzeni goście przeszli do Sali Wiejskiego Domu Kultury.

Pani Wójt przedstawiła zakres wykonanej, przez gminę, inwestycji związanej z adaptacją budynku po byłej szkole na potrzeby klubu. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie zaprezentowali uczestnikom montaż słowno – muzyczny z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zakończenie uroczystości młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku odśpiewała kilka utworów patriotycznych a Kapela Ludowa Kamraty bawiła seniorów do wieczora.

Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej udało się stworzyć miejsce przyjazne seniorom. Klub Seniora został tak przygotowany, aby korzystający mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które wcześniej brakowało czasu i możliwości. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł ponad 400 tys. zł z czego dofinansowanie to 150 tys. zł.

Zajęcia w nowo powstałym klubie prowadzone są w poniedziałki i czwartki w godzinach od 10 do 14. Zapraszamy.

źródło: UG Sanok

19-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)