REKLAMA

Niezależni Sanok. Młodość i energia (PROGRAM)

KWW Niezależni Sanok jest komitetem innym niż pozostałe. Spotkali się w nim zwykli mieszkańcy Sanoka którzy nie chcieli startować z list partyjnych bądź jako „wypełniacze” na listach tworzonych przez stowarzyszenia czy organizacje.

Łączy nas przede wszystkim to, że jesteśmy przeciwko przenoszeniu „wojny polsko-polskiej” czyli antagonizowaniu społeczeństwa ze względu na odmienne przekonania np. polityczne z poziomu ogólnokrajowego na poziom lokalny naszego Miasta. Możemy się różnić, dyskutować, a nawet sprzeczać się ze sobą, ale nie możemy ze sobą walczyć. Bo niezależnie od poglądów żyjemy razem, obok siebie i tworzymy kilkudziesięciotysięczną społeczność lokalną Sanoka. Dlatego zdecydowaliśmy się założyć swój własny Komitet Wyborczy Wyborców i wystartować w wyborach samorządowych 21 października do Rady Miasta Sanoka jako kandydaci NIEZALEŻNI. Za nami nie stoi żadna partia, stowarzyszenie czy duża fundacja. Jesteśmy naprawdę niezależni – nie mamy nad sobą żadnego prezesa, przewodniczącego, lidera czy kandydata na burmistrza. Ale nie idziemy do wyborów z pustymi rękami, mamy swoje doświadczenia: życiowe, zawodowe, biznesowe, oświatowe, samorządowe itp., mamy swoje pomysły, propozycje i założenia programowe dla Sanoka. Ale nie obiecujemy w nich „gruszek na wierzbie”, wiemy dobrze co leży w gestii radnego miejskiego, a co jest tylko pustą obietnicą wyborczą. Zgodnie z założeniami jakie przyjęliśmy na samym wstępie chcemy z daleka trzymać się od polityki na poziomie lokalnym bo realne problemy Mieszkańców Sanoka to stan dróg, chodników, sytuacja przedszkoli i szkół, ceny wody, kanalizacji, śmieci, pomoc społeczna, niskie wynagrodzenia za pracę, nieciekawe perspektywy dla ludzi młodych, starzenie się społeczeństwa naszego miasta i wiele, wiele innych – a one nie mają przynależności partyjnej. To są nasze WSPÓLNE SANOCKIE SPRAWY. I na tych sprawach, a nie na polityce chcemy się skupić, jeżeli 21 października obdarzycie nas Państwo swoim zaufaniem i powierzycie zaszczytną funkcję radnego Rady Miasta Sanoka.

ZAŁOŻENIA WYBORCZE KWW NIEZALEŻNI SANOK

 • Jesteśmy przeciwko przenoszeniu „wojny polsko-polskiej” (antagonizowaniu społeczeństwa ze względu na odmienne poglądy) z poziomu ogólnokrajowego na poziom lokalny naszego miasta Sanoka.
 • Dlatego zdecydowaliśmy się założyć niezależny Komitet Wyborczy Wyborców i wystartować jako kandydaci NIEZALEŻNI.
 • Problemy Mieszkańców Sanoka, drogi, chodniki, przedszkola, szkoły, ceny wody, kanalizacji, śmieci, pomoc społeczna, niskie wynagrodzenia za pracę, nieciekawe perspektywy dla ludzi młodych, starzenie się społeczeństwa naszego miasta –  nie mają przynależności partyjnej to są nasze WSPÓLNE SANOCKIE SPRAWY.
 • Nie obiecujemy „gruszek na wierzbie” – wiemy co leży w zakresie możliwości radnego miejskiego, a co obiecane na wyrost, staje się tylko „pustą obietnicą wyborczą”
 • Deklarujemy zadbanie o dokończenie realizowanych aktualnie, ważnych dla Sanoka inwestycji (Basen – część odkryta, Dworzec Multimodalny, Obwodnica) oraz przeciwdziałanie zagrożeniom które mogą pojawić się po ich ukończeniu: w przypadku Basenu – żeby jego utrzymanie nie obciążyło finansowo miasta w stopniu przekraczającym możliwości budżetowe, Dworzec – żeby nie stał się kolejnym „zielonym rynkiem” na Posadzie, Obwodnica – żeby nie spowodowała odpływu turystów z Sanoka.
 • Będziemy zabiegać o racjonalną politykę w stosunku do dróg w mieście, polegającą na przeznaczaniu rocznie stałej kwoty 5 mln na ich remonty/modernizacje i zadbaniu o taki podział tej kwoty, który będzie sprzyjał równomiernemu rozwojowi miasta i nadrabianiu zaległości w tym zakresie w dzielnicach peryferyjnych.
 • Doprowadzimy do zmian w funkcjonowaniu budżetu obywatelskiego poprzez wydzielenie środków finansowych na inicjatywy obywatelskie służące całemu miastu i wszystkim Mieszkańcom.
 • Będziemy upominać się (korzystając z zapowiedzianych środków rządowych) o wybudowanie placów zabaw dla dzieci na wszystkich dzielnicach/osiedlach gdzie ich jeszcze nie ma oraz o modernizację tych już istniejących, które tego wymagają.
 • Będziemy zdecydowanie domagać się prowadzenia aktywnej polityki senioralnej – polegającej na wspieraniu osób/rodzin zajmujących się osobami starszymi, tworzeniu dziennych domów pobytu dla osób starszych oraz zatrudnianiu asystentów osób niesamodzielnych ze względu na wiek bądź stan zdrowia.
 • Deklarujemy bezwarunkowe wsparcie wszystkich inicjatyw gospodarczych mających na celu tworzenie nowych miejsc pracy bądź ułatwienia dla nowych przedsiębiorców.
 • Popieramy optymalne zagospodarowanie terenów wzdłuż obwodnicy południowej miasta, takie które przyniosłoby korzyści Mieszkańcom – właścicielom działek przyległych i samemu miastu.
 • Będziemy dążyć do stworzenia w Sanoku kompleksu tras rowerowych umożliwiających bezpieczne przemieszczanie się po mieście rodzinom z dziećmi oraz wszystkim osobom które korzystają z rowerów w celach komunikacyjnych oraz rekreacyjnych (utworzenie grupy roboczej złożonej z podmiotów odpowiadających za konkretne drogi).
 • Zaproponujemy zatrudnienie na umowę o pracę we wszystkich Szkołach Podstawowych w Sanoku specjalistów w postaci psychologów szkolnych.
 • Będziemy domagać się uwzględniania opinii Mieszkańców Sanoka przy planowaniu kolejnych strategicznych inwestycji w mieście.
 • Podejmiemy działania zmierzające do poszerzenia granic administracyjnych Sanoka.
 • Będziemy wspierać i inicjować propozycje zmierzające do poprawy warunków funkcjonowania Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sanoku.
 • Zgłosimy propozycję kontynuowania projektu „Zagospodarowanie terenów brzegów rzeki Sanu” od Mostu Olchowieckiego w kierunku na Posadę i Olchowce.
 • Zgłosimy propozycję zagospodarowanie Placu Harcerskiego o budynek kawiarni i małej „tężni solankowej” wraz z dodatkowymi miejscami do odpoczynku wokół atrakcji.
 • Zaproponujemy program mający na celu stworzenie półkolonii dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym na terenie „Sosenek” w Sanoku.
 • Przedstawimy propozycję pełnej opieki przedszkolnej – rozszerzając dyżur przedszkola na cały okres wakacji.

Dodatkowo kandydaci KWW Niezależni Sanok mieszkając w określonych dzielnicach miasta orientują się w ich najważniejszych problemach i znają najpilniejsze potrzeby swoich „małych ojczyzn”. Znajdują one odzwierciedlenie nie tylko w indywidualnych zobowiązaniach wyborczych każdego z kandydatów, ale przede wszystkim zostanie podjęta próba ich rozwiązania w oparciu o komisje merytoryczne Rady Miasta oraz na jej posiedzeniach plenarnych. Lista najważniejszych spraw poszczególnych dzielnic będzie zawsze ustalana w porozumieniu z Radami Dzielnic.

 

Materiał sfinansowany przez KWW Niezależni Sanok

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

12-10-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Sanoczanin2018-10-11 08:42:23
0 0
Mieszkańcy Sanoka. Rozejrzyjcie się dookoła siebie, zobaczcie zostało zrobione i zagłosujcie MĄDRZE! Nie dajcie się omamić DYRDYMAŁOM opowiadanym przez niektórych kandydatów. Tylko jedna osoba może zagwarantować dalszy rozwój Sanoka. NIESTETY JEST Z PISU, ale to są wybory SAMORZĄDOWE! Trzeba głosować na ludzi, którzy mają możliwości kontaktów z władzami wyższego szczebla. Żadne opowiadanie głupot o projektach tutaj nie ma znaczenia. Wiadomo - góra dzieli kasę! Bądźcie mądrzy przy urnach!
Piotrek2018-10-12 07:50:32
0 0
Niestety, ta osoba, o której piszesz, przez swoje bezmyślne postępowanie wyrządziła największe szkody PiS-owi. Przez nią wielu ludzi odwróciło się od PiS-u, a "totalna opozycja" dostała świeżą amunicję do atakowania. Niestety, przez nią PiS poniósł i ponosi wizerunkową porażkę. Straty są nie do odrobienia. A szkoda, bo też byłem wyborcą PiS-u.
;)2018-10-12 08:53:46
0 0
widać młodzi niezależni mają moc, w Radzie Mista powinno być więcej młodych osób, a nie ciągle te same gburackie twarze, które wiszą na kązdym słupie tablicy czy ogrodzeniach, powinien być ustawiony wiek emerytalny jak dla sędziów, a nie te same twarze z gburem w wyrazie. Sanok powinien też postawić na młodych, w sumie na każej liście można znaleść młodych i wykształconych, ŁnS czy DMZ również takowych mają
renia2018-10-12 09:14:58
0 0
Najważniejsze to iść na wybory. Ludzie nie chcą brać udziału bo myślą, że "jeden głos nic nie zmieni" a później się okazuje, że nie jest po naszej myśli.
sanok2018-10-12 10:02:53
0 0
A Pan Paszkiewicz nie trzyma sztamy z Górskim, który trzyma z Piórem i Pisem ???? Dziwne. Co na to były Burmistrz TP?
SANOCZANIN2018-10-12 10:20:16
0 0
Ludzie Pamietajcie - !!!!! to nie jest pewne że za rok w Polsce wygra Pis- I co wtedy ?? Wg Waszej wersji w której pis śle miliony do Sanoka to bedziemy w du--pie !!! Dlatego trzeba wybierac mądrze !!! Matuszewski i jego ludzie i Niezalezni Sanok to odpowiedni ludzie którzy bedą działac dla Sanoka bez znaczenia kto wygra tam na górze !!!!
Er2018-10-12 10:31:14
0 0
"Niestety, ta osoba, o której piszesz, przez swoje bezmyślne postępowanie wyrządziła największe szkody PiS-owi. Przez nią wielu ludzi odwróciło się od PiS-u, a "totalna opozycja" dostała świeżą amunicję do atakowania. Niestety, przez nią PiS poniósł i ponosi wizerunkową porażkę. Straty są nie do odrobienia. A szkoda, bo też byłem wyborcą PiS-u. " Wybacz chłopcze ale bredzisz od rzeczy. Skoro tak jest to czemu cały pis łącznie z Kaczyńskim, uruskim, babinetzem, Wróblewską, ortylem itd. popiera Piórę? I jakie to niby szkody? Siedzicie tu i wypisujecie pierdlolety nie mające zadnego oparcia w faktach a prawda jest taka że dzięki temu burmistrzowi PiS sie czuje się tutaj jak u siebie w domu
toJA2018-10-12 11:25:06
0 0
Pis przestaje istnieć w Sanoku ..... wszędzie gdzie człowiek nie spojrzy tam Pióro wisi. Pis wie że może przegrać wszystko i dlatego tak mocno atakuje. Ale tu już nic nie pomoże .....
@ Er2018-10-12 11:28:47
0 0
Porozmawiaj z ludźmi, wyjdź na ulice to się dowiesz prawdy. A jakie są prywatne, a nie oficjalne opinie wymienionych przez ciebie działaczy PiS ( z małymi wyjątkami) to lepiej nie mówić.
Marco2018-10-12 11:32:21
0 0
Lol a z kim niby miałby przegrać... Ja tu widzę jedną turę... Przestaje istnieć to chyba PO i demokraci skoro Miklicza nawet nie wystawiali na burmistrza tylko do rady miasta, zjazd po równi pochylej od wicemarszałka województwa...
Er2018-10-12 11:54:15
0 0
Prywatne opinie Babinetza, Ortyla, Wróblewskiej, uruskiego, rzońcy znam i są zbieżne z oficjalnymi, na pewno nie masz lepszych i bardziej potwierdzonych informacji niż ja. Na tej stronie ludzie wypisują różne bzdury, z których 80 procent to kłamstwa więc nie warto się przejmować. Problemem w PiSie nie jest Pióro tylko Ortyl i zarząd województwa, ale skąd masz o tym wiedzieć, jeśli masz jak to popytaj ich prywatnie... Mam szczerą nadzieję że ktoś w końcu zaora ten portalik do powielania bzdur.
Sas2018-10-12 12:28:52
0 0
Renatka?
PO CZYNACH ICH POZNACIE.2018-10-12 16:39:38
0 0
Jak można głosować na kandydata wyciągniętego z kapelusza? Jak można stawiać na człowieka o którym nic kompletnie nie wiadomo? Jak można myśleć o "kandydacie" za którym stoi... kto? no właśnie kto stoi za poszczególnymi kandydatami ? widać jak na dłoni - za jednym stoją posłowie, marszałkowe ludzie którzy decydują i pieniądzach a za resztą "stara gwardia" lub po prostu NIKT. Zapytajcie na ulicy kto wspiera tych co namawiają na głosowanie na nich? Czy ktokolwiek ich wspiera z liczących się osób, które mają decydujący głos w dzieleniu pieniędzy. Pamiętajcie! Jak głosujemy to głosujemy nie na człowieka tylko na człowieka i jego zaplecze (czy to co może a nie to co che). Pierdoły opowiadać każdy potrafi, mydlić oczy i pięknie pokazywać się do zdjęcia. Nawet ja zajebiście wychodzę na zdjęciach, ale wiem, że jak GÓWNO mogę to przynajmniej się nie wygłupiam. Nigdy nie wziął bym na siebie odpowiedzialności niepowodzenia kilkudziesięciu tysięcy osób w imię moich chorych ambicji ze świadomością że nabijam ludzi w butelkę i sobie kieszenie. Nie wiem kim trzeba być aby tak się zachowywać. LUDZIE ROZEJRZYJCIE SIĘ I GŁOSUJCIE NA PODSTAWIE TEGO CO WIDZICIE A NIE NA PODSTAWIE GŁUPOT OPOWIADANYCH NA ULICY! BĄDŹCIE MĄDRZY, MĄDRZE WYBIERAJCIE. PO CZYNACH ICH POZNACIE.
zenek2018-10-12 17:19:37
0 0
Panu TP już dziękujemy i nie pomoże mu żadne zaplecze. Zaplecze wyjedzie, a my tu zostaniemy z ręką w nocniku.
anonim2018-10-12 19:12:11
0 0
elo ryba
PO CZYNACH ICH POZNACIE - NIE PO GŁUPKOWATYM GADANIU!2018-10-12 19:16:37
0 0
Zenek - ty już z ręką w nocniku jesteś. Widać, że to co robi TP jest wspierane od samego początku - tak jak obiecali -> SŁOWA DOTRZYMALI! I tak będzie dalej! W końcu Sanok złapał wiatr w żagle! To co widać GOŁYM OKIEM nie zmienisz i żaden pseudo kandydat i jego ludzie zaczepiający mieszkańców na ulicy! Sanoczanie są mądrzy i zagłosują na to co widzą a nie na uliczne brednie o projektach i zmyślnych bajkach! Sanoczanie! Trzymajmy się razem bo w jedności siła! Nie dajmy się poróżnić! Głosujemy na to co widzimy - nie na to co słyszymy!
eska2018-10-13 21:55:01
0 0
Mam nadzieję, że niezależnie od przekonań politycznych wszyscy pójdziemy głosować, bo każdy nasz głos ma znaczenie dla naszego otoczenia najbliższego!
Gdzie tu prawo a tym bardziej sprawiedliwość?2018-10-14 06:56:52
0 0
No właśnie po czynach i poznacie, Czy po tym co zrobił były dyrektor MOSiR to nie jest czyn godny powierzenia mu miasta w jego ręce? Może wolisz czyn pana ,który przywłaszczył sobie jego prace zwolnił dobrego pracownika i opowiada to ja ,to ja głosujecie na mnie , patrzcie co potrafię! A drugi poważny poseł wtórujący mu, ja się cieszę ,jestem ucieszony,cieszę się bardzo.Z czego tu się cieszyć jeden ciężko pracuje , drugi sobie tą pracę przywłaszcza i sprzedaje wyborcom jako swoje ,jeszcze ma poparcie. Nawet jak wygra pan Pióro to PiS w Sanoku już przegral bo wystawił i popiera ludzi, których my już nie chcemy bo nie są dobrym wzorem człowieka prawego ani sprawiedliwego! A to ze ktoś na siłę chce być przy władzy ,wcale mnie nie zachęca do oddania na niego głosu
Tylko prawda nas wyzwoli!2018-10-14 08:33:48
0 0
Wolę Prawdę pod NAMIOTEM niż zakłamanie na każdym kroku!
Janosik2018-10-14 12:49:30
0 0
Tylko Pióro daje gwarancję dalszego rozwoju! Polityk ma być skuteczny! TAK dla dalszej działalności!!!
Pycha kroczy przed upadkiem!2018-10-14 14:50:01
0 0
Wolę dobrego gospodarza niż skutecznego polityka! Co zrobiłby dobry polityk bez dobrego gospodarza? W wypadku CSiR nie byłoby wczoraj przecinania wstęgi , zdobywania głosów przez rozdawanie sanoczanom darmowych wejściówek na basen, możliwości pochwalenia się czyjąś pracą. Czy uczciwy człowiek zrobi coś takiego żeby tylko zyskać w wyborach? Uczciwy człowiek mimo , że przyczynił się do powstania tego obiektu nie ma do niego wstępu wziął namiot i pokornie prosi o głosy sanoczan. Dobrze ,że efekty pracy dobrego zarządzającego i skutecznego polityka możemy ocenić jeszcze przed wyborami myślę,że nie damy się zwieść złu , które się skądś w Sanoku pojawilo i rozgościlo!
Jak się nazywa osoba zaczepiająca ludzi na ulicy lub pod kościołem i czegoś chcąca ? ŻEBRAK!2018-10-14 18:51:18
0 0
Jak się nazywa osoba zaczepiająca ludzi na ulicy lub pod kościołem i czegoś chcąca ? ŻEBRAK! ŻEBRAK! ŻEBRAK!
Co zrobią z żebrakiem?2018-10-14 19:35:38
0 0
Największym jak dla mnie żebrakiem był sw.Brat Albert! Żaden wstyd w żebraniu! Ten co pokornie o coś prosi, w tym wypadku o głosy ma u mnie wiele szacunku. O wiele więcej niż ktoś, kto jest tak pewny swej wygranej,że aż nie zależy mu na wyborcach i obraża żebraka a w nim nas ,którzy mają do wyborów ruszyć lada dzień!
Ren2018-10-17 08:45:38
0 0
Pic na wode - fotomontarz, lub bieg tzw. niezaleznych komuchow do koryta!!
te zenek2018-10-17 08:46:51
0 0
Od lat jestes ' z reka w nocniku' ale pluc na innych to po-trafisz - ZALOSNE TO JEST.