REKLAMA
REKLAMA

Nowe gabinety, przestronność i poczekalnia z prawdziwego zdarzenia. PCPR i poradnia psychologiczna w dawnej bursie (FILM, ZDJĘCIA)

Nowe gabinety, przestronność i poczekalnia z prawdziwego zdarzenia. PCPR i poradnia psychologiczna w dawnej bursie (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Oficjalnie zainaugurowano pracę dwóch instytucji: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które od grudnia zeszłego roku urzędują w budynku dawnej bursy szkolnej.

Budynek bursy szkolnej znalazł nowe przeznaczenie. Po remontach adaptacyjnych wewnątrz obiektu, przy Szopena obecnie funkcjonuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Przypomnijmy, że likwidacja bursy szkolnej była wynikiem pewnej restrukturyzacji oraz nadwyżki miejsc noclegowych dla uczniów, chodzących do szkół średnich w Sanoku. Mimo, że stan techniczny obiektu był całkiem dobry, wymagał jednak zaangażowania finansowego, przede wszystkim, aby dostosować go dla nowych instytucji.

Sanockie PCPR do tej pory działał zarówno przy ulicy Jezierskiego jak i przy Konarskiego. Budynki przy pierwszej lokalizacji w założeniu mają zostać przekazane pod siedzibę Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei jeśli chodzi o drugą lokalizację przy Konarskiego, tamte obiekty nie należały do powiatu, a były dzierżawione na potrzeby PCPR. Jednym słowem pieniądze z czynszu trafią do budżetu powiatu.

W dawnej bursie remonty adaptacyjne trwały około pół roku. Odświeżono wnętrze budynku. Pomalowano ściany, wykonano nowe podłogi i instalację elektryczną. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna  funkcjonuje na pierwszym i drugim piętrze. Na parterze zorganizowano dużą salę konferencyjną, która służy również jako stanowisko do badania dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Na prace remontowe na trzech kondygnacjach sanockie starostwo przeznaczyło ponad 105 tysięcy złotych. Z czego dwie trzecie na przystosowanie obiektu pod potrzeby poradni i jedną trzecią na remonty sal, w których funkcjonuje centrum pomocy rodzinie.

drwiega

Maciej Drwięga

Poza środkami z budżetu powiatu udało nam się pozyskać około 90 tysięcy złotych w postaci wsparcia lokalnych samorządów, pomocy od lokalnych firm, nie tylko finansowej ale także rzeczowej, jak na przykład zakupienie części oświetlenia, dostarczenia drzwi czy pomocy w transporcie podczas przeprowadzki – precyzuje Maciej Drwięga, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sanoku – Wraz z pracownikami poradni jesteśmy bardzo wdzięczni tym, którzy zdecydowali się nas wesprzeć w tych działaniach związanych z remontem. Bez ich pomocy przenosilibyśmy się do znacznie gorszych warunków – podkreśla.

Wraz z poradnią do nowej siedziby wprowadza się również PCPR.

kozak

Grzegorz Kozak

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przenosin. Przede wszystkim od 1 stycznia 2018 roku funkcjonujemy w jednym miejscu, a nie jak do tej pory w różnych budynkach. Pozwala to na znacznie lepsza komunikację w placówce, ale również stwarza łatwiejszy dostęp dla naszych klientów, którzy w zasadzie znajda nas w centrum miasta – mówi Grzegorz Kozak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku.

PCPR swoje pomieszczenia ma na parterze. Ponadto wzbogacił się też o pokaźne miejsce dla urządzenia archiwum.

20-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)