REKLAMA
REKLAMA

Nowe gabinety, przestronność i poczekalnia z prawdziwego zdarzenia. PCPR i poradnia psychologiczna w dawnej bursie (FILM, ZDJĘCIA)

Nowe gabinety, przestronność i poczekalnia z prawdziwego zdarzenia. PCPR i poradnia psychologiczna w dawnej bursie (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Oficjalnie zainaugurowano pracę dwóch instytucji: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które od grudnia zeszłego roku urzędują w budynku dawnej bursy szkolnej.

Budynek bursy szkolnej znalazł nowe przeznaczenie. Po remontach adaptacyjnych wewnątrz obiektu, przy Szopena obecnie funkcjonuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Przypomnijmy, że likwidacja bursy szkolnej była wynikiem pewnej restrukturyzacji oraz nadwyżki miejsc noclegowych dla uczniów, chodzących do szkół średnich w Sanoku. Mimo, że stan techniczny obiektu był całkiem dobry, wymagał jednak zaangażowania finansowego, przede wszystkim, aby dostosować go dla nowych instytucji.

Sanockie PCPR do tej pory działał zarówno przy ulicy Jezierskiego jak i przy Konarskiego. Budynki przy pierwszej lokalizacji w założeniu mają zostać przekazane pod siedzibę Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei jeśli chodzi o drugą lokalizację przy Konarskiego, tamte obiekty nie należały do powiatu, a były dzierżawione na potrzeby PCPR. Jednym słowem pieniądze z czynszu trafią do budżetu powiatu.

W dawnej bursie remonty adaptacyjne trwały około pół roku. Odświeżono wnętrze budynku. Pomalowano ściany, wykonano nowe podłogi i instalację elektryczną. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna  funkcjonuje na pierwszym i drugim piętrze. Na parterze zorganizowano dużą salę konferencyjną, która służy również jako stanowisko do badania dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Na prace remontowe na trzech kondygnacjach sanockie starostwo przeznaczyło ponad 105 tysięcy złotych. Z czego dwie trzecie na przystosowanie obiektu pod potrzeby poradni i jedną trzecią na remonty sal, w których funkcjonuje centrum pomocy rodzinie.

drwiega

Maciej Drwięga

Poza środkami z budżetu powiatu udało nam się pozyskać około 90 tysięcy złotych w postaci wsparcia lokalnych samorządów, pomocy od lokalnych firm, nie tylko finansowej ale także rzeczowej, jak na przykład zakupienie części oświetlenia, dostarczenia drzwi czy pomocy w transporcie podczas przeprowadzki – precyzuje Maciej Drwięga, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sanoku – Wraz z pracownikami poradni jesteśmy bardzo wdzięczni tym, którzy zdecydowali się nas wesprzeć w tych działaniach związanych z remontem. Bez ich pomocy przenosilibyśmy się do znacznie gorszych warunków – podkreśla.

Wraz z poradnią do nowej siedziby wprowadza się również PCPR.

kozak

Grzegorz Kozak

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przenosin. Przede wszystkim od 1 stycznia 2018 roku funkcjonujemy w jednym miejscu, a nie jak do tej pory w różnych budynkach. Pozwala to na znacznie lepsza komunikację w placówce, ale również stwarza łatwiejszy dostęp dla naszych klientów, którzy w zasadzie znajda nas w centrum miasta – mówi Grzegorz Kozak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku.

PCPR swoje pomieszczenia ma na parterze. Ponadto wzbogacił się też o pokaźne miejsce dla urządzenia archiwum.

20-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)