REKLAMA

Nowy quad dla Bieszczadzkiego GOPR-u (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku zorganizowano VI ogólnopolską konferencję szkoleniową pt. „Zapewnienie bezpieczeństwa na zorganizowanych trasach narciarskich”. Wydarzenie to było również okazją do przekazania nowego sprzętu dla bieszczadzkich goprowców.

 

Wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej konferencji przekazała sprzęt ratowniczy dla Wojewódzkiej Formacji Obrony Cywilnej – Drużyny Ratownictwa i Poszukiwania Górskiego przy Grupie Bieszczadzkiej GOPR.

Tym razem do bieszczadzkich goprowców trafił Quad Yamaha, wart 38 tys. złotych. To kolejny pojazd przekazany do użytkowania, aby szybko i sprawnie prowadzić działania w trudnych, górskich warunkach.

Warto dodać, że od 2004 roku do GOPR trafił sprzęt na łączną kwotę blisko pół miliona złotych. Między innymi były to: skuter śnieżny, namioty pneumatyczne, quad, deski i kołnierze ortopedyczne, wózek alpejski i pułki ratownicze z zaczepem do transportu poszkodowanych, piły spalinowe, czy odzież izolacyjna.

 

 

 

 

 

07-12-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Kura2018-12-10 11:19:25
0 0
Pewnie zaraz zepsują.
jan2018-12-11 12:14:41
0 0
Dlaczego kierownictwo GOPR. ma siedzibę w Sanoku ? a nie w n.p.Cisnej czy w Wetlinie? w sercu Bieszczad . {p. naczelnik ma blizej do pracy }
Jaś PytaLski2018-12-11 14:13:51
0 0
.. ."i pułki ratownicze z zaczepem do transportu poszkodowanych"- Ile ten pułk potrafi uciągnąć? U nas były półki...