REKLAMA
REKLAMA

Odwołano zastępcę komendanta sanockiej policji. Jest śledztwo w sprawie nielegalnego posiadania i udostępniania broni

SANOK / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego posiadania i udostępniania broni i amunicji. W związku z tą sprawą końcem lutego w sanockiej komendzie policji odwołano pierwszego zastępcę komendanta.

Jak informowała wówczas nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Komendant Powiatowy Policji w Sanoku zwrócił się do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o odwołanie ze stanowiska swojego zastępcy.

Związane jest to z podejrzeniem nieuprawnionego przechowywania broni. Materiały w tej sprawie skierowano do prokuratury celem ich prawno-karnej oceny. Nie chcemy być bowiem sędzią we własnej sprawie – uzupełniła rzecznik.

8 marca sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

 – Śledztwo wszczęto z artykułu 263 par. 2 oraz 263 par.3 kodeksu karnego – informuje prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

handgun-231696_960_720

zdjęcie poglądowe

Należy dodać, że pierwszy czyn dotyczy posiadania broni i amunicji bez zezwolenia. Zaś drugi mówi o udostępnianiu i przekazywaniu broni palnej i amunicji przez osoby posiadające zezwolenie tym, którzy stosownego zezwolenia nie mają.

Pierwsze przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Z kolei za popełnienie drugiego czynu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Jak podkreśla prokurator Piotrowicz trwa początkowy etap śledztwa, które prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko osobom.

Funkcjonariusz pozostaje w dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Paulina Ostrowska

ZOBACZ TAKŻE:

Zastępca komendanta sanockiej policji odwołany. Istnieje podejrzenie nieuprawnionego przechowywania broni

23-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)