REKLAMA
REKLAMA

Odwołano zastępcę komendanta sanockiej policji. Jest śledztwo w sprawie nielegalnego posiadania i udostępniania broni

SANOK / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego posiadania i udostępniania broni i amunicji. W związku z tą sprawą końcem lutego w sanockiej komendzie policji odwołano pierwszego zastępcę komendanta.

Jak informowała wówczas nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Komendant Powiatowy Policji w Sanoku zwrócił się do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o odwołanie ze stanowiska swojego zastępcy.

Związane jest to z podejrzeniem nieuprawnionego przechowywania broni. Materiały w tej sprawie skierowano do prokuratury celem ich prawno-karnej oceny. Nie chcemy być bowiem sędzią we własnej sprawie – uzupełniła rzecznik.

8 marca sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

 – Śledztwo wszczęto z artykułu 263 par. 2 oraz 263 par.3 kodeksu karnego – informuje prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

handgun-231696_960_720

zdjęcie poglądowe

Należy dodać, że pierwszy czyn dotyczy posiadania broni i amunicji bez zezwolenia. Zaś drugi mówi o udostępnianiu i przekazywaniu broni palnej i amunicji przez osoby posiadające zezwolenie tym, którzy stosownego zezwolenia nie mają.

Pierwsze przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Z kolei za popełnienie drugiego czynu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Jak podkreśla prokurator Piotrowicz trwa początkowy etap śledztwa, które prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko osobom.

Funkcjonariusz pozostaje w dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Paulina Ostrowska

ZOBACZ TAKŻE:

Zastępca komendanta sanockiej policji odwołany. Istnieje podejrzenie nieuprawnionego przechowywania broni

23-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)