REKLAMA
REKLAMA

Podwieszony sufit spadł na klientów. Wzrosła liczba poszkodowanych

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj (28 bm.) przed południem w sklepie mieszczącym się galerii handlowej przy ul. Piłsudskiego w Rzeszowie oberwała się konstrukcja podwieszanego sufitu. Administrator budynku podjął decyzję o ewakuacji galerii. Poszkodowanych zostało siedem osób, z czego sześć przewieziono do szpitali.

W ewakuacji, która zakończyła się po godz. 13, pomagali policjanci, akcję koordynowali strażacy. Z galerii ewakuowano około 3 tys. osób. Jeszcze wczoraj na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny.

O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni około godz. 11.20. W jednym ze sklepów w galerii oberwał się podwieszany sufit. Na miejsce zostały skierowane służby. Policjanci zabezpieczyli dostęp do budynku galerii, która decyzją administratora została ewakuowana. Akcję ewakuacyjną koordynowali strażacy. Ponieważ oberwana konstrukcja uszkodziła instalacje, na miejsce wezwane zostały również pogotowie gazowe, energetyczne i wodne.

Pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy 7 rannym osobom. Sześć z nich zostało przewiezionych do szpitali. 3 kolejne osoby, które zostały poszkodowane w zdarzeniu, zgłosiły się do szpitali po południu. Wśród poszkodowanych były dwie osoby w wieku 16 i 17 lat. Pozostali ranni to osoby w wieku od 22 do 56 lat. Za wyjątkiem jednej osoby, wszystkie jeszcze wczoraj opuściły szpital.

Po godz. 16 policjanci wraz z biegłem z zakresu budownictwa przystąpili do oględzin miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Policjanci zbierają teraz wszelkie informacje, które będą pomocne w ustaleniu jego przyczyn.

KMP Rzeszów

29-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)