REKLAMA
REKLAMA

Potrącenie 15 i 16-latka. Za kierownicą siedział poseł (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W niedzielę 28 października w Zmiennicy doszło do wypadku. Kierujący Oplem Insignią potrącił nastolatków. 4 osoby trafiły do szpitala.

Jak informuje policja do zdarzenia doszło w Zmiennicy w powiecie brzozowskim na nieoświetlonym odcinku drogi około godziny 20.00.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem Insignią stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu, jednocześnie potrącając rowerzystów na poboczu. Trzech chłopców w wieku 15 i 16 lat przemieszczało się prawą stroną jezdni w kierunku Brzozowa. Wszyscy trzej prowadzili rowery, zostali potrąceni przez kierowcę opla.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił kierujący oraz trzech nastolatków. Na miejscu nie przebadano kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie z uwagi na jego obrażenia. Zrobiono to w szpitalu w możliwie najszybszym momencie. Mężczyzna był trzeźwy – informuje starszy aspirant Monika Dereń, rzecznik prasowy brzozowskiej policji.

Jak się okazało kierującym oplem był Piotr Babinetz, poseł PiS z Krosna.

Obrażenia parlamentarzysty są dosyć poważne, dlatego nadal przebywa on w szpitalu. Natomiast nastolatkowie doznali lżejszych obrażeń i wrócili do swoich domów.

W sprawie wypadku stanowisko zajął rzecznik prasowy podkarpackich struktur PiS, Marcin Fijołek:

Informujemy, że w ubiegłą niedzielę miał miejsce wypadek drogowy, w którym jednym z poszkodowanych był Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Babinetz, który w trakcie zdarzenia odniósł poważne obrażenia i obecnie jest hospitalizowany. Parlamentarzysta był trzeźwy, co zostało potwierdzone badaniem przeprowadzonym w szpitalu, które nie wykazało obecności alkoholu. Uważamy przy tym, że sposób narracji i insynuacje, które pojawiły się w niektórych serwisach informacyjnych dotyczących okoliczności zdarzenia, naruszają dobre imię Posła. W tej chwili naszym priorytetem i przedmiotem szczególnej uwagi jest otoczenie opieką oraz modlitwą osób poszkodowanych w wypadku oraz ich rodzin.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśni policja w toku prowadzonego postępowania.

 

 

 

foto: OSP Zmiennica/fb

29-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)