REKLAMA
REKLAMA

Policjanci kontrolują ogródki działkowe (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Dzielnicowi kontrolują tereny ogródków działkowych. W ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Ogród” przypominają działkowcom o właściwym zabezpieczeniu ogrodowych altanek.

Na terenie ogródków działowych rozpoczęły się wiosenne porządki. Dzielnicowi rozmawiają z działkowcami o szeroko pojętym bezpieczeństwie w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczny Ogród”.

Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jak właściwie zabezpieczać sprzęt, aby nie stać się ofiarą przestępstwa albo aktów wandalizmu na terenie działki.

Działkowcu!

– nie zostawiaj w altance żadnych cennych przedmiotów; (telefon, pieniądze, karta bankomatowa),
– nie mów, jakie wartościowe przedmioty przechowujesz,
– zwracaj uwagę na osoby postronne, które bez celu chodzą po ogrodach działkowych-czasem pytanie „Kogo Pan szuka?” może skutecznie odstraszyć złodzieja,
– jeśli przyjeżdżasz na działkę samochodem – NIGDY nie zostawiaj w nim cennych przedmiotów,
– załóż solidne zamki w swojej altanie, pomyśl o zamontowaniu mocnych drzwi,
– po sezonie, gdy już nie korzystasz z działki czy domku letniskowego, wszelkie przedmioty, narzędzia ogrodnicze zabezpiecz, by nie stały się łupem złodziei,
– jeśli podejrzewasz, że doszło lub może dojść do przestępstwa zadzwoń na Policję pod nr 997 lub 112 – to bezpłatne numery telefonów.
– podziel się swoimi spostrzeżeniami z dzielnicowym.

303-157901

303-157902

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

18-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)