REKLAMA
REKLAMA

Ponad setka nowych funkcjonariuszy wzmocni szeregi Podkarpackiej Policji (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. 119 nowo przyjętych policjantów wzmocni szeregi Podkarpackiej Policji. W piątek w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, komendantów miejskich i powiatowych, władz wojewódzkich i samorządowych oraz swoich najbliższych, złożyli ślubowanie. Po półrocznym szkoleniu wrócą do swoich jednostek, by tam rozpocząć policyjną służbę.


Wyjątkowy charakter miała uroczystość. 119 nowo przyjętych policjantów ślubowało „Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia”. Gromkie „Ślubuję!” wypowiedziane równocześnie przez tak liczną grupę, to wzruszający moment nie tylko dla młodych funkcjonariuszy, ale też dla ich rodzin. To największy w ciągu ostatnich lat jednorazowy nabór.

84 mężczyzn i 35 kobiet przeszło wieloetapowy proces rekrutacji, podczas którego musieli wykazać się dużą wiedzą, znakomitym zdrowiem i sprawnością. To najlepsi spośród kandydatów. Dla wielu założenie policyjnego munduru to spełnienie marzeń i sfinalizowanie wielomiesięcznych starań.

Nowo przyjęci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryka Moskwy. Komendant zwracając się do nich, mówił:

Ceremonia ślubowania to nie tylko podniosłe słowa, ale przede wszystkim zobowiązanie do podjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka, również za kolegę z patrolu. To wyzwania stojące przed Wami w codziennej służbie. Słowa ślubowania zobowiązują, by w każdej sytuacji pamiętać o honorze, godności i dobrym imieniu policyjnej służby.

Gratulacje i życzenia nowym funkcjonariuszom przekazali Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Wstąpienia w policyjne szeregi powinszował również Jerzy Cypryś Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 1. Batalion Strzelców Podhalańskich reprezentował dowódca ppłk Rafał Iwanek. To właśnie w pomieszczeniach wojskowych odbyła się uroczystość.

Policjanci, którzy przed sztandarem złożyli ślubowanie, już za kilka dni wyjadą do szkół policji. Tam rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Po adaptacji trafią do Oddziału Prewencji Policji oraz komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego.

W 2017 roku, służbę w garnizonie podkarpackim rozpoczęło 185 funkcjonariuszy. Na ten rok zaplanowano przyjęcie 97 kolejnych.

źródło: KWP

08-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)