REKLAMA
REKLAMA

REGION: Dwie rodziny z dziećmi zatrzymane na granicy. Najmłodsze ma 7 miesięcy (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. W sobotę 6 stycznia, funkcjonariusze SG z Placówki w Lubaczowie zatrzymali ośmioosobową grupę nielegalnych imigrantów, którzy pieszo przekroczyli polsko-ukraińską granicę. Imigranci to obywatele Iranu.

W sobotę, 6 stycznia, tuż nad ranem, wspólny patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie i Policji zaobserwował idącą od granicy państwa grupę osób. Imigrantów zatrzymano w pobliżu miejscowości Budomierz (powiat lubaczowski).

W ośmioosobowej grupie było dwie rodziny z czworgiem dzieci. Najmłodsze z nich miało 7 m-cy, a pozostałe: 2, 11, 14 lat. Rodziny były dobrze przygotowane do podróży. Miały odzież i obuwie na zmianę, nawigację telefoniczną, kompas oraz znaczą ilość gotówki i kosztowności. Jak wyjaśnili, celem ich podróży było dotarcie do Niemiec, gdzie chcieli na stałe się osiedlić.

Zatrzymaną grupę cudzoziemców przewieziono do Placówki SG w Lubaczowie. Dzieci były w dobrym stanie zdrowia, ale wychłodzone i głodne. Na miejscu imigranci otrzymali ciepły posiłek i napoje, a dzieci słodycze.

W poniedziałek (8 grudnia), zgodnie z umową o readmisji, imigrantów przekazano z powrotem na Ukrainę.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów. W 2017 r. na tzw. zielonej granicy państwa zatrzymano 105 osób. Wszyscy deklarowali chęć dotarcia do Europy Zachodniej w celu podjęcia pracy zarobkowej. Odnotowano także dziesięć przypadków zorganizowanego przerzutu migrantów, gdzie łącznie zatrzymano dwanaście osób udzielających pomocy w przekroczeniu granicy z Ukrainy do Polski.

Źródło: BiOSG

08-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)