REKLAMA
REKLAMA

Porzucił dwa szczeniaki, były w fatalnym stanie. Psiaki czekają na dom (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Są dobre wieści! Dwie suczki znalazły dom. Kolejne dwa szczeniaki czekają na czułe serce. Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami na co dzień opiekuje się całą gromadą pupili, z którymi poprzedni właściciele z różnych powodów się rozstali. Mimo, że pieski i kotki w kojcach STONZ w Sanoku na ulicy Hetmańskiej 11 mają wszystko czego im potrzeba, to skrycie liczą na nowy dom.

Niektóre z nich czekają na nowy dom już kilka lat. Pieski można odwiedzić, wyprowadzić i poznać je przed adopcją – podkreśla Aneta Zaleska ze stowarzyszenia.

Telefony do pracowników: Jolanta Tomasik – prezes 501 428 255 lub Aneta Zaleska – 793 160 873

Warto dodać, że wbrew błędnej, obiegowej opinii, STONZ w żaden sposób nie jest finansowany przez samorząd.

Wszyscy członkowie Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pracują na rzecz niechcianych i źle traktowanych zwierząt bez żadnego wynagrodzenia. Wykonują swoją pracę w wolnym czasie i z poczucia miłości do zwierząt. Towarzystwo opłaca należności związane z utrzymaniem zwierząt jedynie z 1% odpisywanego od podatków lub z wpłat na konto od ludzi dobrej woli. Każdy wydatek jest księgowany fakturami – wyjaśnia Aneta Zaleska.

PORZUCONE SZCZENIAKI. MALUCHY SZUKAJĄ DOMU!

Dwa porzucone szczeniaczki zostały znalezione w Strachocinie. Są u nas od soboty (2 czerwca przyp. red.). Suczki były potwornie zapchlone i zarobaczone – relacjonuje Aneta Zaleska ze STONZ w Sanoku. – Pragnę zwrócić uwagę, że wyrzucanie zwierząt to forma znęcania i grozi za to odpowiedzialność karna. Jeśli dowiemy się kto to uczynił, podejmiemy kroki prawne – podkreśla wolontariusz.

Zaznacza, że do właściciela zwierząt powinien trafić apel o wysterylizowanie suczki, mamy maluchów.

Obecnie dwa szczeniaczki są już bezpieczne. Odrobaczone, odpchlone, wykąpane i zaszczepione na choroby wirusowe. Pieski będą średniej wielkości kiedy dorosną. Mają raczej fatalny start w życiu ale mamy nadzieję, że to się zmieni i trafią do odpowiedzialnych ludzi. Sterylizacja kiedy podrosną gratis – dopowiada Aneta Zaleska.

Jak się okazuje, nie brakuje ludzi z wielkim sercem w Sanoku i jego okolicach.

W minionym tygodniu dwie suczki znalazły domy. Bardzo się cieszę. Jestem pewna, że wspólnymi siłami zdziałamy cuda – podsumowuje pani Aneta.

Wszystkie pieski przy adopcji otrzymają wyprawkę w postaci karmy. Sanocki STONZ zaprasza także do współpracy zadeklarowanych wolontariuszy, którzy chętnie zajmą się zwierzakami.

Psiaki czekają na nowy dom. Przygarniesz zwierzaka? (FOTO)

„Lolek znalazł dom dzięki publikacji na esanok.pl!”. Może i Ty przygarniesz zwierzaka?

Gabi, Wacuś i Ciapunio. Kto by odmówił takim psiakom? Czekają na nowy dom (FOTO)

Funia i Miki. Ciągle czekają na nowy dom. Odwiedź zwierzaki na Hetmańskiej! (FOTO)

05-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)