REKLAMA
REKLAMA

Pożar drewnianego budynku. W nocy z płomieniami walczyło 6 zastępów straży (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. 6 zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem drewnianego, gospodarczego budynku we Wzdowie w powiecie brzozowskim. W momencie dojazdu na miejsce pierwszego wozu, płomienie trawiły już wątłą konstrukcję. Strażacy gasili ogień i bronili sąsiedniego budynku mieszkalnego. Ostatecznie po blisko 4 godzinach walki z żywiołem, pożar ugaszono.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z OSP we Wzdowie. Otrzymali oni zgłoszenie wczoraj (środa) o godzinie 22:44.

Do działań wyjechał GBA Star 244 w pełnej obsadzie. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy budynek gospodarczy objęty w całości ogniem. Od razu zbudowano 2 linie gaśnicze. Jedną gaszono pożar, a drugą broniono drewnianego budynku mieszkalnego (oddalonego o 12 metrów – przyp. red.). Po chwili dotarły kolejne zastępy JRG Brzozów i okoliczne OSP, które sukcesywnie włączały się do akcji – relacjonują strażacy z miejscowej OSP.

Następnie, działania strażaków polegały na dogaszeniu pożaru i rozbiórce spalonych elementów. Dokładnie sprawdzono pogorzelisko, po czym podjęto decyzję o zakończeniu akcji. Ostatni zastęp wrócił do bazy o 1:30.

W pożarze nikt nie ucierpiał.

SIŚ:

JRG Brzozów- GCBA Star-Man, GBARt Renault
OSP Wzdów- GBA Star 244
OSP KSRG Jasionów- GBA Star 244
OSP KSRG Trześniów- GBA Star 244
OSP Turze Pole- GBA Star 244

źródło: Red., OSP Wzdów

foto: OSP Wzdów

05-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)