REKLAMA
REKLAMA

PROTEST GŁODOWY: Nowa propozycja rozwiązania sporu. Będzie przełom?

SANOK / PODKARPACIE. Dyrekcja sanockiego szpitala przedstawiła głodującym pielęgniarkom nową, inną propozycję rozwiązania sporu. – To tylko odniesienie do kilku żądań sporu zbiorowego, ale jest to już jakiś punkt wyjścia do rozmów – mówi Małgorzata Sawicka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Sanoku.

 

W środę w sanockim szpitalu pojawili się starosta, wicestarosta i członkowie rady powiatu. Przyszli na zaproszenie dyrekcji SP ZOZ w Sanoku. Tego domagały si pielęgniarki.

Jest spór, jest protest głodowy, więc pojawili się właściciele, czyli organ założycielski szpitala. To trochę późno, bo w 8. dobie, szczególnie przy takiej drastycznej formie – podkreśla przewodnicząca związków.

Informuje, że pracodawca przedstawił głodującym pielęgniarkom kolejną, inną propozycję, która być może pozwoli zakończyć spór zbiorowy i przerwać głodówkę w sanockim szpitalu.

Jest to bardzo robocza wersja. Na razie wielkiego przełomu nie ma, natomiast jest to jakiś bardziej konstruktywny punkt wyjścia i moment, w którym rzeczywiście można by zacząć szukać płaszczyzny porozumienia – kontynuuje Małgorzata Sawicka. Nie zdradza jednak szczegółów.

W 9. dobie protestu jest to pierwsza z lepszych informacji. Przewodnicząca zaznacza, że aktualnie zarząd związków zawodowych przygotowuje odpowiedź dla pracodawcy, która niezwłocznie zostanie mu przekazana. Wówczas dopiero, po analizie rozpoczną się właściwe rozmowy.

Chcielibyśmy jak najszybciej zakończyć ten protest. To olbrzymi problem i zagrożenie dla pacjentów, a idąc dalej – dla funkcjonowania szpitala. Przykre jest to, że dopiero po 9 dniach ktoś rzeczywiście zwrócił na nas uwagę – kwituje Sawicka.

Dyrekcja sanockiego szpitala udzieli komentarza w piątek w godzinach porannych.

Więcej niebawem na naszym portalu.

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

PROTEST PIELĘGNIAREK: Jeżeli do piątku nic się nie zmieni, szpital może przestać funkcjonować (VIDEO, FOTO)

PROTEST GŁODOWY: Nie ma porozumienia między dyrekcją a pielęgniarkami

PIELĘGNIARKI: „Nikt nie chce z nami rozmawiać”. Rozpoczęła się głodówka w sanockim szpitalu (FOTO, VIDEO)

25-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)