REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z powiatu sanockiego wyróżnione w IV Edycji Akcji Laurka Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się!

GMINA ZARSZYN, GMINA SANOK / PODKARPACIE. 4 czerwca 2018 r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola ,,Bociek” z Posady Zarszyńskiej oraz Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Falejówce wzięły udział w Gali Finałowej IV Edycji Akcji Laurka Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska, ma na celu zachęcenie mieszkańców naszego regionu do korzystania z badań profilaktycznych. Wydarzenie zainspirowane zostało danymi, z których wynika, że świadomość wykonywania badań profilaktycznych w polskim społeczeństwie jest bardzo niska, a ich znaczenie dla naszego zdrowia jest niedoceniane.

W licznych kampaniach społecznych dotyczących w/w tematyki przekaz skierowany jest bezpośrednio do dorosłych. Uważamy jednak, że prośba dziecka, aby zarówno jego Mama jak i Tato poddali się badaniom profilaktycznym, może dobitniej uzmysłowić obojgu Rodzicom potrzebę ich wykonywania. Taki właśnie cel ma moja inicjatywa – tłumaczy Poseł Łukacijewska.

W tegorocznej Edycji wzięły udział 84 przedszkola, w tym 4834 przedszkolaków. Każde z przedszkoli musiało wykonać Laurki z hasłem przewodnim Akcji Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się! Jak podkreśla Organizatorka:

Każde z przedszkoli musiało samodzielnie dokonać selekcji prac. Tym sposobem dotarło do nas ponad 400 przepięknych dzieł maluchów i w każdym z nich widać było ogromne serce, i zaangażowanie dzieciaków. Pozostałe prace, z bardzo wymownym hasłem, zostały lub zostaną wręczone rodzicom w trakcie Dnia Matki oraz Dnia Ojca.

34345966_1778031755588116_2306106896299327488_n

Organizatorzy wyłonili trzy zwycięskie przedszkola wśród których znalazł się Punkt Przedszkolny Przy Szkole Podstawowej w Falejówce oraz wyróżnili 6 dodatkowych prac, wśród których znalazły się prace dzieci z Posady Zarszyńskiej. Nagrodą dla zwycięzców oraz wyróżnionych był udział w zorganizowanym przez Poseł Łukacijewską spektaklu „Akademia Pana Kleksa” przygotowanym specjalnie na tę okazję przez Teatr Maska w Rzeszowie. Ponadto, każde z Przedszkoli otrzymało nagrody w postaci gier oraz pomocy dydaktycznych, a każdy z maluchów drobny upominek.

Patronem merytorycznym całej inicjatywy było Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych, które przygotowało wykłady oraz warsztaty dla wychowawców przedszkoli biorących udział w Akcji Laurka. Konferencja połączona z warsztatami odbyła się 10 maja w Rzeszowie pod hasłem „Profilaktyka zdrowotna oczami dziecka”. Uczestnicy spotkania mieli wtedy okazję dowiedzieć się jak właściwie rozmawiać z dziećmi na tematy związane z problematyką zdrowotną oraz, jak w łatwy i przystępny sposób, również za pośrednictwem formy plastycznej zachęcać już od najmłodszych lat do zainteresowania się własnym zdrowiem.

plakat2018(1)

materiały nadesłane

06-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)