REKLAMA
REKLAMA

Przerobili zbiorniki paliwa do przemytu (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt papierosów wartych blisko 13 tys. złotych udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda ukryta była w przerobionych zbiornikach paliwa dwóch samochodów dostawczych.

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego skierowali do szczegółowej kontroli dwa wjeżdżające do Polski samochody dostawcze na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Podczas rewizji z wykorzystaniem urządzenia RTG, okazało się, że w samochodach znajdują się ukryte przed kontrolą papierosy. W obydwu samochodach dojście do ukrytych papierosów okazało się dosyć skomplikowane. Aby wyjąć przemycany towar, potrzebne było wypompowanie paliwa, demontaż zbiorników i wyjęcie pomp paliwa. To doprowadziło funkcjonariuszy do specjalnie skonstruowanych skrytek wewnątrz zbiorników. Łącznie w obydwu samochodach znajdowało się 934 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Obydwaj kierowcy przyznali się do własności wykrytych papierosów. Przeciwko obywatelom Ukrainy wszczęte zostały postępowania karne skarbowe. Na poczet grożących kar zabezpieczona została kwota 9 110 zł. Obydwa samochody zostały także zabezpieczone, ze względu na dokonane w nich przeróbki. Wobec jednego z kierowców, który przewoził większa ilość papierosów, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zwrócili się także do Straży Granicznej z wnioskiem o wydanie decyzji zobowiązującej do powrotu.

fot. KAS (1)

fot. KAS (2)

źródło: KAS

19-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)