REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZARSZYN: Jubileuszowa Wystawa Wielkanocna. Pachnące stoły pełne dobrego jadła i cudownych, świątecznych ozdób (ZDJĘCIA)

POSADA ZARSZYŃSKA / PODKARPACIE. W dniach 18-19 marca 2018 r. w Posadzie Zarszyńskiej odbyła się XV Wystawa Wielkanocna zorganizowana przez wójta gminy Zarszyn i Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie Zarszyńskiej. Na tegoroczną wystawę zgłosiło się 31 wystawców, którzy prezentowali ozdoby świąteczne, pisanki i stroiki, jak również pachnące smakołyki.

W wystawie udział wzięli: 1. Koło Gospodyń Wiejskich w Zarszynie 2. Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie Zarszyńskiej 3. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Gniewoszanki” w Nowosielcach 4. Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie Jaćmierskiej 5. Koło Gospodyń Wiejskich w Jaćmierzu Przedmieście 6. Koło Gospodyń Wiejskich w Pielni 7. Koło Gospodyń Wiejskich w Jaćmierzu 8. KGW Odrzechowa 9. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach (Wiesława Wojciechowska) 10. Szkoła Podstawowa w Nowosielcach 11. Szkoła Podstawowa w Odrzechowej 12. Szkoła Podstawowa w Pielni 13. Szkoła Podstawowa w Długiem 14. Szkoła Podstawowa w Bażanówce 15. Szkoła Podstawowa w Zarszynie 16. Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu 17. Rada Rodziców w Jaćmierzu 18. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Kobiet Gminy Zarszyn 19. Dzienny Dom „Senior+” 20. Klub Seniora w Długiem 21. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pastwiska 22. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju wsi Odrzechowa 23. Stowarzyszenie „Inicjatywa” 24. Niepubliczne Przedszkole Bociek 25. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z niepełnosprawnością intelektualną w Rymanowie 26. Karolina Wanielista 27. Magdalena Biodrowicz 28. Alina Wójcicka 29. Agnieszka Litwin 30. Małgorzata Łożańska – Tarnawka 31. Mariola Beniak – Galant.

XV Wystawę Wielkanocną poprowadziła Bogumiła Bętkowska – kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Gminy, która wprowadziła wszystkich zebranych w tematykę Świąt Wielkiej Nocy a także związanych z nią zwyczajów i obrzędów. Przewodnicząca KGW w Posadzie Zarszyńskiej Bogumiła Głuszyk powitała wszystkich zebranych wierszem, a w dalszej części usłyszeliśmy pieśni wielkopostne w wykonaniu grupy śpiewaczej w Posadzie Zarszyńskiej. Kolejna inscenizacja została przedstawiona przez uczniów Szkoły Podstawowej. Występ dzieci opowiadał o zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą. Przedstawienie opracowały Elżbieta Matuszek i Małgorzata Gibczyńska. Publiczność nagrodziła wszystkie występy gromkimi brawami. Wójt Gminy Zarszyn  Andrzej Betlej podziękował wszystkim wystawcom oraz złożył wszystkim zebranym życzenia wielkanocne natomiast ks. Zdzisław Babiarz i ks. Krzysztof Rygiel odmówili modlitwę i dokonali poświęcenia pokarmów. Wszystkim wystawcom wręczono podziękowania i drobne upominki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

źródło: UG Zarszyn

19-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)