REKLAMA
REKLAMA

Wędrówka po zakamarkach miejskiej biblioteki. Uczniowie ZSCKR z Nowosielec w konfrontacji z zagadką (ZDJĘCIA)

SANOK, NOWOSIELCE / PODKARPACIE. W czwartkowy poranek 4 stycznia Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie III klasy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Na dobry początek roku organizatorzy spotkania postanowili zaskoczyć gości nieco inną formą spaceru po bibliotece i zaprosili ich do gry, podczas której mogli odkryć „Bibliotekę pełną niespodzianek!”.

Grę rozpoczęto w miejscu, od którego swoją wędrówkę po bibliotece rozpoczynają wszystkie zakupione książki, czyli w dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Tam, po krótkim wprowadzeniu uczniowie dostali pakiety grupowe – karty odpowiedzi oraz koperty, a w nich pierwsze zagadki do odgadnięcia. Poruszając się tropem znajdowanych w różnych działach biblioteki wskazówek gracze rozwiązywali zadania zapoznając się z pracą biblioteki i możliwościami, jakie daje korzystanie z księgozbioru oraz internetowych baz danych. Nie pominięto też Galerii 20 i znajdującej się tam wystawy Room 213, która stała się inspiracją do matematycznych wyliczeń wyboru królowej. Ostatnim zadaniem było zdobycie potwierdzenia wykonania wszystkich zadań. Gdzie? To też było zagadką, z którą goście uporali się bez problemu!

Po tych intelektualnych zmaganiach, podczas chwili odpoczynku w Strefie dla Dzieci uczniowie mogli posłuchać przygotowanej specjalnie dla nich opowieści o tym, dlaczego warto czytać i jak relacja miedzy autorem, a czytelnikiem może ubarwić rzeczywistość.

źródło: MBP w Sanoku

08-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)