REKLAMA
REKLAMA

Rekordowe loty paralotniarzy! Z Bieszczadów dolecieli do… województwa świętokrzyskiego (FILM)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Spod Okrąglika w Bieszczadach, aż na tereny województwa świętokrzyskiego dolecieli podkarpaccy paralotniarze. Jeden z nich pokonał ponad 200 km! To rekord. Sprzyjały warunki atmosferyczne. Widoki zapierały dech w piersiach.

12 kwietnia około godziny 10:00, kilku paralotniarzy z Podkarpacia wystartowało z polany pod szczytem Okrąglik w Bieszczadach – niedaleko miejscowości Roztoki Górne, gdzie znajduję się niezwykłe miejsce do lotów paralotniowych. Wznosząc się na wysokość 3000 m, odlecieli w kierunku Krakowa. Z zamiarem pokonania w powietrzu jak największej odległości, umiejętnie wykorzystując warunki pogodowe – jakie stwarza o tej porze roku natura, lecieli nad miejscowościami Podkarpacia, Małopolski, by po 5 godzinach lotu wylądować w województwie świętokrzyskim – relacjonuje na swoim profilu Facebook.com Wacław Kuzło.

Najlepszą odległość uzyskał Tomasz Myśliwiec, który lądował niedaleko Buska Zdroju, pokonując dystans 201 km. Towarzyszyli mu inni paralotniarze, którzy z powodu braku noszeń termicznych wylądowali kilka kilometrów wcześniej.

Poniżej wyniki pozostałych pilotów:

Tomasz Myśliwiec 201km
Łukasz Piasecki 183km
Tomasz Płachta 182km
Maciej Baran 149km
Mariusz Witlański 148km
Krzysztof Róg 148km

Wszystkim paralotniarzom Gratulujemy! Tyle samo lądowań co startów…

sport-3104444_1920Foto: pixabay.com. Zdjęcie ilustracyjne

źródło: Red., Facebook.com / Waclaw Kuzlo

16-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)