REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy mistrzowie gitary z sukcesami w Kolbuszowej!

SANOK / KOLBUSZOWA. Do Kolbuszowej przyjechało 46 solistów oraz 7 zespołów z całego regionu podkarpackiego aby wziąć udział w XII Festiwalu Młodych Gitarzystów. Od lat to święto gitary przyciąga najmłodszych adeptów sztuki muzycznej, którzy w przedświątecznej atmosferze czarują słuchaczy ciepłym dźwiękiem gitar.

Jury pod przewodnictwem prof. Ryszarda Bałauszko z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło przyznać sanockim muzykom najwyższe nagrody.  W kategorii solistów Nagrody I stopnia otrzymali:  Maja Kot z klasy gitary Aleksandry Bodziak, Zuzanna Krok z klasy gitary Iwony Bodziak, Kacper Radwański z klasy gitary Andrzeja Siedleckiego oraz Marta Bartkowska z klasy gitary Macieja Harny.  W kategorii zespołów Nagrodę I stopnia otrzymał duet gitarowy w składzie: Julia Sabat i Tymon Gawłowski, który pracuje pod kierunkiem Iwony Bodziak i Aleksandry Bodziak. Gratulujemy młodym wykonawcom, którzy po raz kolejny godnie reprezentowali sanocką szkołę muzyczną oraz miasto Sanok uzyskując najwyższe oceny.

Kolbuszowa 2017

Na zdjęciu od lewej od góry: Tymon Gawłowski, Marta Bartkowska, Julia Sabat; od dołu – Zuzanna Krok, Maja Kot, Kacper Radwański.

źródło: PSM Sanok

03-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)