REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Na ogródkach działkowych uprawiała mak. Zabezpieczono 13 kg sadzonek (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zabezpieczyli blisko 13 kg maku wysokomorfinowego. Rośliny uprawiane były na jednej z działek rekreacyjnych w Sanoku. W tej sprawie przesłuchano właścicielkę działki. Dalsze postępowanie wykaże, w jakim celu były one uprawiane.

Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali informację, że na jednej z działek rekreacyjnych na terenie ogródków działkowych w Sanoku, uprawiany jest nielegalny mak. Funkcjonariusze sprawdzili informację. We wskazanym miejscu ujawnili kilkadziesiąt 30-centymetrowych sadzonek maku wysokomorfinowego, które były posadzone w dość regularny sposób. Rośliny zostały zabezpieczone w komendzie Policji w Sanoku. Po zważeniu okazało się, że jest ich blisko 13 kg.

Policjanci ustalili właścicielkę działki. Kobieta została już przesłuchana. Prowadzone przez policjantów postępowanie wykaże, czy zostało złamane prawo oraz od kiedy i w jakim celu mak był uprawiany.

Zgodnie z obowiązującym prawem uprawa maku wysokomorfinowego jest nielegalna. Sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

KPP Sanok
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT SANOCKI: Za co odpowiada wicestarosta Wacław Krawczyk? (FILM)

09-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)