REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nielegalna plantacja konopi indyjskich. Akcja policji (VIDEO, FOTO)

SANOK: Nielegalna plantacja konopi indyjskich. Akcja policji (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE.Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Sanoka wspierani przez kolegów z komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i sanockiej Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 47 roślin i ponad pół kilograma marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę blisko 90 tysięcy złotych. Zarzuty usłyszało dziewięć osób, ośmiu mężczyzn i jedna kobieta.

W ubiegłym tygodniu, policjanci z wydziału kryminalnego, wspierani przez policjantów innych wydziałów i komórek sanockiej jednostki, a także antyterrorystów z Rzeszowa i funkcjonariuszy Straży Granicznej, weszło pod kilka wytypowanych adresów w Sanoku. W jednym z domów, na strychu przestępcy ukryli nielegalną uprawę konopi.

Pomieszczenie zostało specjalnie do tego celu przystosowane i wyposażone. Wewnątrz znajdowały się rośliny w różnych etapach wzrostu. Łącznie zabezpieczono 47 roślin oraz ponad pół kilograma marihuany, a także kilkanaście tabletek extasy. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających wynosi blisko 90 tysięcy złotych. Pomieszczenia, w których uprawiano konopie wyposażone były w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji.

W wyniku działań łącznie zatrzymano 12 osób, właściciela budynku oraz inne osoby, które pomagały przy uprawie i dystrybucji narkotyków. Do tej pory 9 z nich usłyszało zarzuty uprawy, posiadania, dystrybucji, pomagania przy wprowadzeniu do obrotu substancji narkotycznych. Wobec dwóch mężczyzn, którzy na swoim koncie mają po kilkanaście zarzutów, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sanoku.

KPP Sanok

26-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)