REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Teren budowy przekazany. Czas na „Wierchy” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 22 lutego br. miało miejsce przekazanie stadionu „Wierchy” przez inwestora, którym jest Gmina Miasta Sanoka wykonawcy – firmie Interhall sp. z o. o. W oficjalnym przekazaniu terenu pod inwestycję udział wzięli ze strony miasta: burmistrz Tadeusz Pióro, dyrektor MOSiRu Tomasz Matuszewski oraz pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Sanoka.

Ponadto obecni byli: Wiceprezes Intehall Sp. z o.o. Radosław Osiak oraz pełniący nadzór inwestorski Adam Wór i Bolesław Pałac.

Przekazanie terenu związane jest z rozpoczynającym się kolejnym etapem modernizacji sanockiego stadionu. W ramach inwestycji wybudowana będzie nowa bieżnia tartanowa, zostanie zainstalowany telebim o wymiarach 5,4×3,5m, na czterech masztach o wysokości 25m zamieszczone będzie oświetlenie. Nawierzchnie sportowe zyskają drenaż. Powstanie nowe ogrodzenie a wokół niego pojawią się chodniki. Dotychczasowy parking zostanie przebudowany. Inwestor zadba też o nowy system nagłośnieniowy. Ponadto obiekt zyska skocznię do skoków w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, rzutu młotem i rzutu dyskiem a także dwie rzutnie do rzutu oszczepem i skoczni do skoku o tyczce. Nowa infrastruktura pozwoli na organizację wysokiej rangi zawodów. Stadion zyska certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Modernizacja stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego wyniesie blisko 6 mln zł. Na ten cel włodarze miasta otrzymali 1,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Budowa bieżni i wspomnianej już infrastruktury jest kontynuacją prac modernizacyjnych na legendarnych „Wierchach”. W pierwszym etapie, zrealizowanym w ubiegłym roku, ocieplono trybunę i odnowiono obiekt wewnątrz. Wymieniona została instalacja elektryczna, kotły, stolarka drzwiowa i okienna, a także zadaszenie trybuny. Wszystkie pomieszczenia zostały w pełni odnowione i wyposażone. Siłownia wzbogacona o klimatyzację, zyskała nowy sprzęt.

Wyremontowany stadion wraz z Centrum Rehabilitacji i Sportu, „Areną Sanok”, Torem Lodowym „Błonie” będzie tworzył atrakcyjną ofertę sportową. Będzie ona skierowana nie tylko do mieszkańców, uczniów czy lokalnych sportowców. Współpracę zadeklarowało już kilka związków sportowych.

Urząd Miasta Sanoka

22-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook