REKLAMA
REKLAMA

Skradzione silniki do łodzi. Ukrainiec w rekach policji

GRANICA / PODKARPACIE. Wywóz dwóch skradzionych silników zaburtowych udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce. Ukryte pod oponami przedmioty przewoził 45-letni obywatel Ukrainy.


Próbę wywozu udaremniono wczoraj (tj. 13 sierpnia), w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Medyce. Kierowcą nissana na niemieckich numerach rejestracyjnych był 45-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec przewoził w przestrzeni ładunkowej, ukryte pod oponami, dwa silniki zaburtowe marki Honda oraz Merkury warte łącznie ok. 26 tys. złotych.

Szybkie sprawdzenia oraz konsultacje w ramach współpracy międzynarodowej prowadzonej przez Straż Graniczną z europejskimi partnerami potwierdziły, że jeden z silników jest w zainteresowaniu niemieckich służb w związku ze zgłoszoną kradzieżą. Natomiast drugi, posiadał ślady świadczące o nielegalnym pochodzeniu, m.in. poprzecinane przewody.

Silniki zostały zatrzymane i wraz z cudzoziemcem przekazane Policji.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek udaremnienia próby wywozu silników zaburtowych na podkarpackich przejściach granicznych. W 2017 roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 13 silników do łodzi motorowych skradzionych m.in. w Szwecji oraz Niemczech.

 

14-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)