REKLAMA
REKLAMA

Skradzione silniki do łodzi. Ukrainiec w rekach policji

GRANICA / PODKARPACIE. Wywóz dwóch skradzionych silników zaburtowych udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce. Ukryte pod oponami przedmioty przewoził 45-letni obywatel Ukrainy.


Próbę wywozu udaremniono wczoraj (tj. 13 sierpnia), w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Medyce. Kierowcą nissana na niemieckich numerach rejestracyjnych był 45-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec przewoził w przestrzeni ładunkowej, ukryte pod oponami, dwa silniki zaburtowe marki Honda oraz Merkury warte łącznie ok. 26 tys. złotych.

Szybkie sprawdzenia oraz konsultacje w ramach współpracy międzynarodowej prowadzonej przez Straż Graniczną z europejskimi partnerami potwierdziły, że jeden z silników jest w zainteresowaniu niemieckich służb w związku ze zgłoszoną kradzieżą. Natomiast drugi, posiadał ślady świadczące o nielegalnym pochodzeniu, m.in. poprzecinane przewody.

Silniki zostały zatrzymane i wraz z cudzoziemcem przekazane Policji.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek udaremnienia próby wywozu silników zaburtowych na podkarpackich przejściach granicznych. W 2017 roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 13 silników do łodzi motorowych skradzionych m.in. w Szwecji oraz Niemczech.

 

14-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)