REKLAMA
REKLAMA

Strażacy interweniują w całym powiecie, usuwają połamane konary i udrażniają drogi. Intensywnie pracują też energetycy (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. W całym powiecie sanockim strażacy interweniowali już ponad 50 razy. Wyjeżdżali głównie do połamanych konarów drzew, które uginały się pod obciążeniem mokrego śniegu. To także zerwane linie niskiego napięcia oraz zasilanie budynku, w którym funkcjonuje zespół wyjazdowy ratownictwa medycznego w Tarnawie Górnej. Na ten moment również kilkaset odbiorców energii elektrycznej czeka na usunięcie awarii.

Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku w związku ze wzmożonymi opadami śniegu w powiecie sanockim interweniowano kilkadziesiąt razy.

Na obecną chwilę mamy 51 zgłoszeń dotyczących skutków obfitych opadów śniegu. W tym 49 interwencji dotyczyło usuwania konarów drzew zarówno z jedni jak i znad chodników. Jedno zgłoszenie dotyczyło zerwania linii niskiego napięcia w miejscowości Prusiek oraz jedna interwencja związana z zasilaniem budynku w Tarnawie Górnej, w którym znajduje się wyjazdowy zespół ratownictwa medycznego – wylicza dyżurny.

Ponadto strażacy interweniowali także między innymi w Załużu, Hołuczkowie, Zagórzu, Międzybrodziu, Kostarowcach, Niebieszczanach, Porażu, Czaszynie, Rzepedzi, Rakowej, Zahutyniu oraz na terenie miasta Sanoka na ulicy Zamkowej czy 800-lecia oraz na Białej Górze.

Kilkaset odbiorców czeka na prąd

Intensywne prace prowadzą również energetycy, którzy usuwają awarie na liniach średniego i niskiego napięcia. Sytuacja poprawia się z godziny na godzinę.

Obecnie mniej niż 1000 odbiorców pozostaje jeszcze bez dostępu do energii elektrycznej – informuje Łukasz Boczar, rzecznik PGE oddział w Rzeszowie. – Energetycy pracują na 8 odcinkach linii średniego napięcia. Nieczynnych jest 21 stacji transformatorowych. W godzinach popołudniowych powinniśmy uporać się ze wszystkimi awariami – kwituje.

Interwencja ul. Kiczury, powalone drzewo w okolicy Spółdzielni Inwalidów „Spójnia”


Interwencja na Białej Górze


foto: KP PSP Sanok

 

ZOBACZ TAKŻE:

 Po obfitych opadach śniegu, najtrudniejsza sytuacja w Bieszczadach! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / SANOK: Ponad 7 tys. odbiorców bez prądu! Ciężki śnieg zrywa linie, łamie drzewa (ZDJĘCIA)

05-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)