REKLAMA
REKLAMA

Strażnicy graniczni na misjach międzynarodowych (FOTO)

W tym roku 35 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG wzięło już udział w misjach poza granicami kraju. Strażnicy graniczni wspierali służby graniczne krajów, które stoją w obliczu zwiększonej presji migracyjnej.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej od wielu lat aktywnie bierze udział w przedsięwzięciach międzynarodowych. Są to działania wspierające służby graniczne państw Unii Europejskiej w ramach misji organizowanych przez Europejską Agencję Frontex. Jest to także wsparcie w ramach umów bilateralnych m.in. w Republice Macedonii.

W tym roku już 35 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG uczestniczyło w takich działaniach.

18 strażników granicznych z Podkarpacia pełniło służbę ramach misji organizowanych przez Frontex, w takich krajach jak Grecja, Bułgaria, Hiszpania, Włochy oraz Rumunia. Ich zadaniem było m.in. dokonywanie kontroli w przejściach granicznych, ochrona granicy „zielonej”, ustalanie kraju pochodzenia oraz rejestracja imigrantów w tzw. hotspotach. Frontex powierza również funkcjonariuszam Bieszczadzkiego OSG trudne zadanie koordynowania misji zespołów z innych krajów UE, które są delegowane w miejsca najbardziej zagrożone nielegalną imigracją.

Aktualnie, Bieszczadzki Oddział SG wysyła również funkcjonariuszy w ramach umowy bilateralnej z Republiką Macedonii. W ostatnich sześciu miesiącach, pełniło tam służbę 16 funkcjonariuszy wyposażonych w sprzęt oraz pojazdy Straży Granicznej. Ich zadaniem było wsparcie służb granicznych tego kraju w przeciwdziałaniu przestępczości granicznej.

Działania Straży Granicznej na arenie międzynarodowej pozwalają dodatkowo na poszerzenie wiedzy oraz doświadczenia. W trakcie misji strażnicy granicy poznają praktyki oraz wyposażenie stosowane przez służby graniczne innych państw. Wiedza ta może być wykorzystana w przypadku zwiększonej presji migracyjnej np. na polsko-ukraińskiej granicy.

BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT SANOCKI: Za co odpowiada wicestarosta Wacław Krawczyk? (FILM)

04-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)