REKLAMA
REKLAMA

Zawodnik Wilków wystąpił na mistrzostwach świata! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Napastnik Bieszczady24.pl Wilków Sanok Jakub Sujkowski reprezentował barwy Polski w Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Łodzi. Nasza drużyna zakończyła zawody na 5. miejscu, a sanoczanin zapisał na swoim indywidualnym koncie 2 bramki i 3 asysty.

Polakom nie udało się awansować do czołowej czwórki turnieju. Stało się tak po przegranych w grupie ze Szwajcarią i Słowacją. Wprawdzie udało się pewnie ograć Singapur, ale pozwoliło to jedynie na grę o miejsca 5-7. W tej fazie biało-czerwoni pewnie ograli Japonię i ponownie Singapur.

Jestem młodym zawodnikiem i przede mną czas zbierania doświadczeń. Z każdym kolejnym meczem na turnieju czułem się coraz pewniej, z moją grą było coraz lepiej. O braku awansu do strefy medalowej zadecydował mecz ze Słowacją. Straciliśmy w nim dwie bramki podczas pięciominutowego osłabienia. Szkoda. Kolejne spotkania wygraliśmy już zdecydowanie. Ogólnie poziom sportowy na AMŚ był naprawdę wysoki. Na koniec wymieliliśmy się koszulkami rozgrzewkowymi z unihokeistami innych drużyn – relacjonuje Jakub Sujkowski.

Warto zaznaczyć, że unihokeista z Sanoka w meczu z Japonią (8:1) otrzymał wyróżnienie dla najlepszego zawodnika po stronie Polski.

Na liście graczy rezerwowych był inny sanoczanin Dominik Januszczak. Wolontariuszem podczas AMŚ był z kolei bramkarz „Watahy” Kacper Cęgiel.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca pięciu zawodników Wilków weźmie udział w konsultacjach kadry seniorów. Z kolei dwóch innych graczy ma szansę zagrać w reprezentacji do lat 19.

Foto: Kacper Cęgiel

ZOBACZ TAKŻE:
POWIAT SANOCKI: Za co odpowiada wicestarosta Wacław Krawczyk? (FILM)

04-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)