REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy sanockich akordeonistów w Międzynarodowym Konkursie Internetowym w Belgradzie

Bardzo dobrze spisali się akordeoniści Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku w zakończonym na przełomie kwietnia i maja Internet Music Competition w Belgradzie.

Pierwsze miejsce z piękną punktacją 94 punktów na 100 możliwych zdobył w swojej kategorii wiekowej do lat 15 Jakub Kucia z klasy Andrzeja Smolika oraz również I miejsce Wiktoria Kocyłowska, uczennica Grzegorza Bednarczyka w kategorii do lat 13. W najmłodszych kategoriach II miejsca zdobyli: Jakub Pyrcak (również z klasy Grzegorza Bednarczyka) oraz Adam Fedak, Julia Cybuch i Julia Benewiat, uczniowie Andrzeja Smolika, podobnie jak Paweł Drozd ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku – laureat II nagrody oraz Filip Baracz – III miejsce w kategorii muzyki rozrywkowej.

Konkurs polegał na ocenie 2 utworów nagranych przez uczestników na video, przesłanych elektronicznie do Belgradu, umieszczeniu na stronie internetowej konkursu: www.musiccompetition.eu (można je teraz obejrzeć i posłuchać na całym świecie, co jest wielką zaletą tego konkursu) i ocenie przez wybitnych akordeonistów z Finlandii, Rosji, Serbii, Wietnamu i Polski.

Tym bardziej cieszy tak wysoka ocena sanockich uczestników!

Jakub Kucia

Na zdjęciu: Jakub Kucia

materiały nadesłane

10-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)