REKLAMA
REKLAMA

Sygnaliści z całej Polski i ze Słowacji przyjadą do Leska. VII odsłona konkursu „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego” (PROGRAM)

LESKO / PODKARPACIE. 27 maja 2018 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbędzie się VIII Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Stauetkę Rysia Bieszczadzkiego”. Celem konkursu, wpisanego do kalendarium konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, jest pielęgnowanie i propagowanie polskich tradycji łowieckich i promocja regionu Podkarpacia.


W zmaganiach konkursowych mogą brać udział tylko muzycy amatorzy, którzy zawodowo nie są związani z muzyką. Najczęściej są to uczniowie średnich szkół leśnych, studenci leśnictwa, członkowie kół łowieckich, pracownicy nadleśnictw czy RDLP. W tym roku do konkursu przystąpi 60 uczestników w kategorii solowej w klasach D, C, B, A, natomiast w kategorii zespołowej odpowiednio w klasach: C- 3 zespoły, B- 2 zespoły, w klasie A-1 zespół, w klasie G-5 zespołów oraz 6 zespołów w kategorii MB czyli w kategorii Muzyki Myśliwskiej. Oprócz wykonawców z całej Polski w konkursie wezmą też udział sygnaliści ze szkoły leśnej z Preszowa na Słowacji.

Wykonawcy, zgodnie z regulaminem konkursu, ubrani w stylu myśliwskim, leśnym, jeździeckim lub historycznym prezentować będą wcześniej opublikowane na stronie Muzyki Myśliwskiej sygnały takie jak min.: Koniec polowania, Dzik na rozkładzie, Powitanie, Pobudka, Zbiórka myśliwych czy Darz Bór. Jury poddaje ocenie wygląd zewnętrzny, prezentację wykonania, zgodność wykonania z zapisem nutowym, technikę zadęcia, brzmienie dźwięków i ogólne wrażenie muzyczne.

Zmaganiom konkursowym będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje tj. konkursy wiedzy i umiejętności leśnych dla dzieci i dorosłych, strzelnica sportowa, wystawa przyrodniczo-leśna LKP „Lasy Bieszczadzkie”, wystawa fotografii przyrodniczych. 27 maja to także Dzień Drzwi Otwartych w ZSL w Lesku.

Organizatorzy Konkursu: Zespół Szkół Leśnych w Lesku i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku serdeczne zapraszają wszystkich miłośników kultury łowieckiej do odwiedzenia Szkoły w dniu Konkursu.

30265119_1903357913070981_3429023906976004065_n

25-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)