REKLAMA
REKLAMA

Szachowy mistrz z Sanoka. Nie przegrał ani jednej partii, ma szansę na występ podczas mistrzostw Europy i świata (ZDJĘCIA)

SANOK, SYPNIEWO / PODKARPACIE. Maciej Czopor został szachowym mistrzem Polski. Sanoczanin nie przegrał ani jednej partii. Tym samym wywalczył awans do mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata.

W dniach 28.04.-5.05.2018 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych (dyscyplina szachy) w miejscowości Sypniewo k/Jastrowia (województwo wielkopolskie). Maciek Czopor grał w grupie do lat 14. Zagrał rewelacyjnie od początku do końca. Zdobył 8 pkt. na 9, wygrywając 7 partii i 2 remisując, zostając tym samym MISTRZEM POLSKI W SZACHACH KLASYCZNYCH DO LAT 14.

Nie przegrał żadnej partii. W rundzie 5 Maćka przeciwnikiem był lider Oskar Ogłaza. Maciek w pięknym stylu rozprawił się z nim w miniaturce, nie dając mu żadnych szans na wygraną. Świetny występ Maćka dało mu awans do Mistrzostw Europy (które odbędą się w Rydze) oraz Mistrzostw Świata (Grecja). Maciek długo oraz intensywnie przygotowywał się do Mistrzostw Polski. Siła gry, determinacja, oraz długie godziny szkolenia i wyjazdów na turnieje szkoleniowe, przyniosły najlepszy możliwy wynik – ZŁOTY MEDAL.

Mistrz Polski otrzymał również od prezydenta Andrzeja Dudy pióro opatrzone jego autografem.

Zwycięzcy gratulujemy!

materiały nadesłane

07-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)