REKLAMA
REKLAMA

„Trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Rekordzista miał 3 promile, jechał do pracy

REGION / PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 38 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 18 tys. kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia.

Policyjna akcja rozpoczęła się wczoraj o godz. 5 rano, a zakończyła o godz. 13. Ponad 260 funkcjonariuszy wyposażonych w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadziło działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 18 051 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 38 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 24 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Poniosą oni odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 14 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 33 prawa jazdy.

Rekordzistą był 40-letni kierowca daewoo zatrzymany przez niżańskich policjantów. Mężczyzna, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, jechał do pracy.

303-150995

źródło: KWP

23-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)