REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej

GRANICA. W związku z organizowaną w Polsce Konferencją Klimatyczną COP 24 UNFCCC, w okresie od 22 listopada do 16 grudnia 2018 roku zostanie tymczasowo przywrócona kontrola graniczna osób przekraczających granicę Polski z krajami strefy Schengen.

Weszło w życie Rozporządzenie Ministra SWiA z 18 października 2018 r. w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli na granicach wewnętrznych Schengen tj. z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych, stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen. Celem przywrócenia kontroli (od 22 listopada do 16 grudnia 2018 r.), jest zapewnienia bezpieczeństwa i niezakłóconego przebiegu Konferencji Klimatycznej, która odbędzie się w Katowicach.

Na Podkarpaciu, przywrócenie kontroli granicznej będzie miało miejsce na wytypowanych, dawnych przejściach granicznych z Republiką Słowacką oraz na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce. Tymczasowa kontrola prowadzona będzie w oparciu o patrole Straży Granicznej, wykorzystujące mobilne terminale oraz tzw. schengenbusy tj. specjalistyczne pojazdy z dostępem m.in. do baz danych.

Kontrola prowadzona będzie wyrywkowo w oparciu o analizę ryzyka.

W tym okresie, podróżni, którzy będą przekraczać granicę Polski, muszą posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo – np. dowód osobisty lub paszport. Z kolei obywatele państw trzecich, tak jak dotychczas, muszą mieć przy sobie dokumenty uprawniające do przekraczania granicy (paszport) oraz potwierdzające prawo pobytu, np. wizy.

BiOSG

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)