REKLAMA
REKLAMA

Jest rekomendacja PiS w sprawie nowego zarządu województwa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zarekomendował kandydatów na stanowiska w zarządzie pięciu województw, między innymi podkarpackiego. Jako szefa podkarpackich struktur samorządowych, PiS wskazał dotychczasowego marszałka Władysława Ortyla. Najprawdopodobniej będą jednak zmiany wśród pozostałych członków zarządu jak i na stanowisku przewodniczącego sejmiku.

Lista z rekomendacjami została opublikowana na Twitterze przez rzeczniczkę prasową Prawa i Sprawiedliwości oraz wicemarszałek Sejmu RP Beatę Mazurek.

Dotyczy ona kandydatów na najważniejsze stanowiska w samorządach województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i podlaskiego.

I tak na Podkarpaciu, na stanowisko marszałka rekomendowany jest dotychczasowy szef UMWP Władysław Ortyl. W zarządzie mieliby również zasiadać: Piotr Pilch (wicemarszałek), Ewa Draus (wicemarszałek), Stanisław Kruczek (członek zarządu), Maria Kurowska (członek zarządu). Przewodniczącym sejmiku miałby zostać Jerzy Borcz.

Przypomnijmy, że Podkarpacie jest jednym z sześciu województw, w których PiS uzyskał samodzielną większość, zdobywając 25 mandatów na 33.

Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego. Foto: Samorząd Województwa Podkarpackiego

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)