REKLAMA
REKLAMA

UWAGA: Kumulacja w pogodzie. Gwałtowne wzrosty stanów wody. W nocy lód na drogach i opady śniegu

SANOK, REGION / PODKARPACIE. IMGW wydało już trzy ostrzeżenia meteorologiczne. Z uwagi na obfite opady mogą gwałtownie podnieść się stany wód w rzekach. Do tego dzisiejszej nocy trzeba uważać na drogach, które mają być bardzo śliskie. Nie ominą nas także opady śniegu.

IMGW ostrzega przed nagłymi wzrostami stanów wód w zlewniach: Wisłoki, Sanu i Wisłoka. W wyniku prognozowanych opadów deszczu stany wód mogą sięgnąć nawet dolnej części strefy stanów wysokich. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%.

Ponadto jak donoszą synoptycy, w nocy (z 16 na 17 marca) prognozowany jest spadek temperatury poniżej 0°C, co spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna w nocy od -6°C do -3°C, przy gruncie od -8°C do -6°C. Ujemna temperatura powietrza utrzymywać się będzie przez kolejne dni.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało także ostrzeżenie o możliwości wystąpienia opadów śniegu.

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 5 cm do 8 cm – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Najbardziej intensywne opady śniegu wystąpią w północnej części subregionu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska:  80%. Ostrzeżenie ważne jest od godz. 20:00 dnia 16.03.2018 do godz. 06:00 dnia 17.03.2018.

tire-tracks-3148803_960_720

MZ/red.

16-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)