REKLAMA
REKLAMA

UWAGA: Kumulacja w pogodzie. Gwałtowne wzrosty stanów wody. W nocy lód na drogach i opady śniegu

SANOK, REGION / PODKARPACIE. IMGW wydało już trzy ostrzeżenia meteorologiczne. Z uwagi na obfite opady mogą gwałtownie podnieść się stany wód w rzekach. Do tego dzisiejszej nocy trzeba uważać na drogach, które mają być bardzo śliskie. Nie ominą nas także opady śniegu.

IMGW ostrzega przed nagłymi wzrostami stanów wód w zlewniach: Wisłoki, Sanu i Wisłoka. W wyniku prognozowanych opadów deszczu stany wód mogą sięgnąć nawet dolnej części strefy stanów wysokich. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%.

Ponadto jak donoszą synoptycy, w nocy (z 16 na 17 marca) prognozowany jest spadek temperatury poniżej 0°C, co spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna w nocy od -6°C do -3°C, przy gruncie od -8°C do -6°C. Ujemna temperatura powietrza utrzymywać się będzie przez kolejne dni.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało także ostrzeżenie o możliwości wystąpienia opadów śniegu.

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 5 cm do 8 cm – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Najbardziej intensywne opady śniegu wystąpią w północnej części subregionu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska:  80%. Ostrzeżenie ważne jest od godz. 20:00 dnia 16.03.2018 do godz. 06:00 dnia 17.03.2018.

tire-tracks-3148803_960_720

MZ/red.

16-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)