REKLAMA
REKLAMA

Uważaj na rower! Złodzieje są sprytni

SANOK / PODKARPACIE. Policja przypomina właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Zwracajmy uwagę na osoby obce, które wchodzą lub wychodzą z piwnic czy klatek schodowych.

Okres letni sprzyja korzystaniu z jednośladów. Na ulicach, niemal każdego dnia, można spotkać miłośników rowerowej jazdy, przemierzających Sanok i okoliczne miejscowości. Pamiętajmy, aby po powrocie z rowerowych wycieczek, właściwie zabezpieczyć sprzęt i nie pozostawiać go bez nadzoru nawet na chwilę. Złodzieje tylko czekają na taką okazję.

Najczęściej kradzione są rowery pozostawione bez nadzoru i zabezpieczeń na klatkach schodowych, przed blokiem lub w piwnicach. Zwracajmy uwagę na sposób zabezpieczenia, gdyż niestety zdarza się, że piwnice nie są właściwie zamykane. Często zdarza się tak, że złodziej pokonuje zabezpieczenia przecinając linkę lub odkręcając przypięte linką koło i zabiera rower, dlatego też zwracajmy uwagę na sposób przypinania rowerów. Złodziej jest w stanie zabrać niezabezpieczony rower nawet w ciągu dnia z miejsca ogólnodostępnego np. przy sklepie.

Policja apeluje o czujność. W przypadku zauważenia nieznajomej osoby, która obserwuje piwnice lub wyprowadza rower, czy też kilka rowerów z piwnicy, bądź klatki schodowej, podejrzanie się przy tym zachowując, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Pomoc sąsiedzka jest bezcenna również w przypadku nieobecności właścicieli jednośladów.

O każdej budzącej niepokój sytuacji należy poinformować Komendę Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 310 lub tel. alarmowy 112.

 

źródło: KPP Sanok

26-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)