REKLAMA
REKLAMA

Uważaj na rower! Złodzieje są sprytni

SANOK / PODKARPACIE. Policja przypomina właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Zwracajmy uwagę na osoby obce, które wchodzą lub wychodzą z piwnic czy klatek schodowych.

Okres letni sprzyja korzystaniu z jednośladów. Na ulicach, niemal każdego dnia, można spotkać miłośników rowerowej jazdy, przemierzających Sanok i okoliczne miejscowości. Pamiętajmy, aby po powrocie z rowerowych wycieczek, właściwie zabezpieczyć sprzęt i nie pozostawiać go bez nadzoru nawet na chwilę. Złodzieje tylko czekają na taką okazję.

Najczęściej kradzione są rowery pozostawione bez nadzoru i zabezpieczeń na klatkach schodowych, przed blokiem lub w piwnicach. Zwracajmy uwagę na sposób zabezpieczenia, gdyż niestety zdarza się, że piwnice nie są właściwie zamykane. Często zdarza się tak, że złodziej pokonuje zabezpieczenia przecinając linkę lub odkręcając przypięte linką koło i zabiera rower, dlatego też zwracajmy uwagę na sposób przypinania rowerów. Złodziej jest w stanie zabrać niezabezpieczony rower nawet w ciągu dnia z miejsca ogólnodostępnego np. przy sklepie.

Policja apeluje o czujność. W przypadku zauważenia nieznajomej osoby, która obserwuje piwnice lub wyprowadza rower, czy też kilka rowerów z piwnicy, bądź klatki schodowej, podejrzanie się przy tym zachowując, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Pomoc sąsiedzka jest bezcenna również w przypadku nieobecności właścicieli jednośladów.

O każdej budzącej niepokój sytuacji należy poinformować Komendę Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 310 lub tel. alarmowy 112.

 

źródło: KPP Sanok

26-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)