REKLAMA
REKLAMA

W Olszanicy powstanie strefa inwestycyjna. Na początek 200 nowych miejsc pracy! (FILM, ZDJĘCIA)

W Olszanicy powstanie strefa inwestycyjna. Na początek 200 nowych miejsc pracy! (FILM, ZDJĘCIA)

OLSZANICA / PODKARPACIE. Dobre wieści dla gminy Olszanica i całego powiatu leskiego. W sercu gminy, na terenie funkcjonującego tam przed laty POMu powstanie strefa inwestycyjna, w której docelowo, zlokalizowanych zostanie aż 10 przedsiębiorstw. W najbliższej perspektywie, swoje oddziały uruchomi+ tam 5 podmiotów, co przełoży się na 200 nowych miejsc pracy. 50 dla cywilów i 150 dla skazanych, odsiadujących wyroki w Zakładzie Karnym w Uhercach Mineralnych. Pokrzepiającą wiadomość przekazano podczas konferencji prasowej w Pałacu Olszanica.

Tomasz Sokołowski

Na miejscu już trwają prace przygotowujące teren oraz infrastrukturę do uruchomienia strefy. Dostępne są hale produkcyjne, które rzecz jasna, przejdą kapitalne remonty. Karczowany jest również teren pod kolejną inwestycję. Pochłonie ona kilkanaście milionów złotych i stworzy kolejne miejsca pracy.

Według badań Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, wskaźnik stopy bezrobocia w powiecie leskim w listopadzie 2017 roku należał do najwyższych na Podkarpaciu i kształtował się na poziomie 16-17%, przy średniej wojewódzkiej wynoszącej 9,6%. Inwestycja w Olszanicy znacząco przyczyni się do poprawy sytuacji na rynku pracy w tym regionie.

Inicjatorzy strefy inwestycyjnej są otwarci na rozmowy z kolejnymi, potencjalnymi inwestorami, którzy chcieliby zlokalizować swój biznes w Olszanicy.

1

ZOBACZ ZAPIS VIDEO CAŁEJ KONFERENCJI
PAŁAC OLSZANICA

16-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook