REKLAMA
REKLAMA

Wartość wygranego podwórka dla dzieci to 230 tys. zł!

SANOK / PODKARPACIE. Nie milkną echa sukcesu osiągniętego przez sanoczan w konkursie NIVEA na „Podwórko Talentów”. Jeden z nowoczesnych, edukacyjnych placów zabaw zostanie zlokalizowany na terenie Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 w Sanoku, przy ul. Sadowej.

Tomasz Sokołowski

Partnerem akcji prowadzonej przez Samorządowe Przedszkole nr 2 w Sanoku oraz Gminę Miasta Sanoka był portal

esanok1

Efektowną nagrodę dla Sanoka udało się zdobyć dzięki oddaniu blisko 30 tys. głosów przede wszystkim mieszkańców miasta, ale także ich rodzin i przyjaciół z całej Polski. Kluczowe było znakomite, pełne zaangażowania przygotowanie całej akcji przez pracowników przedszkola.

Na nowym podwórku znajdą się trzy strefy: sportowa, naukowa i artystyczna. W każdej kilka elementów. Do ciekawszych należą: kubik wspinaczka, trampolina, planetarium, tablice muzyczne z bębnami czy teatrzyk. Całkowita wartość podwórka to 230 tys. zł.

Wizualizacja / podworko.nivea.pl

– Gdy dowiedzieliśmy się o wygranej, w przedszkolu zapanowała ogromna radość – relacjonuje Magdalena Biłas, dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 w Sanoku.
– Chciałabym podziękować osobom, które oddały choćby jeden głos na naszą lokalizację i zarazem przypomnieć, że podwórko będzie służyło wszystkim dzieciom.

Ze względów bezpieczeństwa, w godzinach otwarcia przedszkola, podwórko będzie służyło podopiecznym placówki, ale codziennie od 16 do 20 oraz w weekendy od 8 do 20 z nowego placu będą mogli korzystać wszyscy chętni sanoczanie. Taka zasada wynika wprost z regulaminu konkursu.

Aktualnie trwa załatwianie formalności. Na samą instalację podwórka oddelegowana firma będzie potrzebowała około dwóch tygodni. Sanok zostanie umieszczony w grafiku razem z innymi miejscowościami, które wygrały nagrodę. Jest ich 19. Na ten moment, trudno jest zatem przewidzieć, kiedy dzieci będą mogły cieszyć się z nowej atrakcji.

Podwórko powstanie na zielonym terenie obok budynku „dwójki” przy ul. Sadowej. Przeprowadzane są tam prace porządkowe. W ostatnim czasie usunięto metalowe elementy, przesunięta zostanie także huśtawka i karuzela.

Tu powstanie pierwsze w Sanoku „Podwórko Talentów NIVEA” / archiwum przedszkola

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT SANOCKI: Za co odpowiada wicestarosta Wacław Krawczyk? (FILM)

08-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)