REKLAMA
REKLAMA

Wędrówka po zakamarkach miejskiej biblioteki. Uczniowie ZSCKR z Nowosielec w konfrontacji z zagadką (ZDJĘCIA)

SANOK, NOWOSIELCE / PODKARPACIE. W czwartkowy poranek 4 stycznia Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie III klasy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Na dobry początek roku organizatorzy spotkania postanowili zaskoczyć gości nieco inną formą spaceru po bibliotece i zaprosili ich do gry, podczas której mogli odkryć „Bibliotekę pełną niespodzianek!”.

Grę rozpoczęto w miejscu, od którego swoją wędrówkę po bibliotece rozpoczynają wszystkie zakupione książki, czyli w dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Tam, po krótkim wprowadzeniu uczniowie dostali pakiety grupowe – karty odpowiedzi oraz koperty, a w nich pierwsze zagadki do odgadnięcia. Poruszając się tropem znajdowanych w różnych działach biblioteki wskazówek gracze rozwiązywali zadania zapoznając się z pracą biblioteki i możliwościami, jakie daje korzystanie z księgozbioru oraz internetowych baz danych. Nie pominięto też Galerii 20 i znajdującej się tam wystawy Room 213, która stała się inspiracją do matematycznych wyliczeń wyboru królowej. Ostatnim zadaniem było zdobycie potwierdzenia wykonania wszystkich zadań. Gdzie? To też było zagadką, z którą goście uporali się bez problemu!

Po tych intelektualnych zmaganiach, podczas chwili odpoczynku w Strefie dla Dzieci uczniowie mogli posłuchać przygotowanej specjalnie dla nich opowieści o tym, dlaczego warto czytać i jak relacja miedzy autorem, a czytelnikiem może ubarwić rzeczywistość.

źródło: MBP w Sanoku

08-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)